close
Akcesoria do samochodu dla zwierzaka Akcesoria do samochodu dla zwierzaka

Akcesoria do samochodu dla zwierzaka Akcesoria do samochodu dla zwierzaka

Wybierasz się w podróż samochodem i planujesz zabrać ze sobą swojego pupila? Decydując się na wyjazd ze zwierzakiem, trzeba pamiętać o tym, by zapewnić mu odpowiednie warunki w trakcie przejazdu – przyda się więc nie tylko wygodny transporter, ale także rampa do bezpiecznego wychodzenia z auta oraz apteczka. Sprawdź, w jakie akcesoria samochodowe powinien wyposażyć się każdy koci i psi opiekun.

Bezpieczna jazda z psem lub kotem

Akcesoria samochodowe różnią się od siebie w zależności od tego, jakie zwierzę będzie przewożone w aucie. Dla kota oraz mniejszego psiaka lub szczeniaka niezbędny będzie transporter, np. w formie kosza lub fotelika samochodowego. Z innego rozwiązania należy skorzystać w przypadku większego czworonoga np. takiego jak buldog amerykański czy bernardyn – klatka dla zwierzaka lub wygodne miejsce w bagażniku da mu odpowiednią ochronę i wygodę. Przy przewożeniu psa w bagażniku należy jednak pamiętać o tym, by tył pojazdu był odpowiednio wentylowany oraz by znalazła się w nim mata antypoślizgowa (można ją nabyć w dobrych sklepach zoologicznych, np. https://www.naszezoo.pl), dlatego takie akcesoria sprawdzają się głównie w większych autach (np. kombi). Innym rozwiązaniem są pasy bezpieczeństwa, które wyglądają jak szelki oraz mata-hamak, uniemożliwiająca przechadzki po aucie.

Komfort dla każdego pupila

Zanim podejmie się decyzję co do sposobu przewożenia zwierzaka, warto też dokładnie sprawdzić czy nie ma on choroby lokomocyjnej. Należy wykonać psu lub kotu niezbędne badania, by wykluczyć tego typu schorzenie. W sytuacji, gdy nasz futrzak będzie odczuwał spory lęk przed jazdą, można podać mu specjalną tabletkę z melisą na uspokojenie – dzięki niej przetrwa męczącą podróż. Każdy opiekun psiaków powinien też pamiętać o częstym zatrzymywaniu się (zwłaszcza podczas długich wypraw) – chociaż kilka minut na świeżym powietrzu i możliwość załatwienia się sprawi, że zwierzak poczuje się dużo lepiej. Aby uprzyjemnić mu znoje podróży, poza wygodną matą lub legowiskiem do bagażnika można włożyć także ulubiony kocyk i zabawki, dzięki którym poczuje się bezpieczniej.

Komfort dla wszystkich pasażerów

Podróżowanie z psem powinno być komfortowe także dla innych uczestników wycieczki – nie można zapomnieć więc o kagańcu, woreczkach na odchody czy kracie zabezpieczającej do samochodu (gdy pies przewożony jest w bagażniku). W pojeździe opiekuna futrzaka nie może zabraknąć również apteczki pierwszej pomocy (znajdują się w niej m.in. specjalne plastry i opatrunki dla zwierząt) czy neutralizatora zapachów. Wszystkie te akcesoria są niezbędne, kiedy pragnie się podróżować bezpiecznie i wygodnie.

30 maja 20181088Views

Jak przygotować się do trekkingu?

Urlop w ciepłych krajach – o czym warto pamiętać przed wylotem?