close
Innowacje wkraczają do turystyki. Pozwolą na wirtualnie odwiedziny miejsc przed podróżą, a nawet pomogą uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot

Innowacje wkraczają do turystyki. Pozwolą na wirtualnie odwiedziny miejsc przed podróżą, a nawet pomogą uzyskać odszkodowanie za opóźniony lot

Innowacje coraz częściej ułatwiają i urozmaicają podróże. Walizka z portem USB naładuje telefon w podróży, inteligentne słuchawki przetłumaczą niemal wszystkie języki świata, a aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością pokaże, jak wyglądała dana lokalizacja nawet 750 lat temu. Przed podróżą przy pomocy technologii wirtualnej rzeczywistości można wirtualnie zwiedzić niemal każdy zakątek świata. Po podróży natomiast interaktywna mapa zwizualizuje informacje o wszystkich wyjazdach w jednym miejscu. Pomoże też uzyskać odszkodowanie za opóźnione loty lub kłopoty w podróży.

Ogromne możliwości dla podróżujących stwarza technologia wirtualnej rzeczywistości, dzięki której można zwiedzić niemal każdy zakątek świata bez wychodzenia z domu. Po założeniu gogli VR i uruchomieniu takich aplikacji jak Google Earth VR, Boulevard czy Gala360 VR można na nowo odkryć przyjemność z planowania podróży, wirtualnie odwiedzając interesujące nas destynacje.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

W trakcie podróży nieoceniona może się okazać inteligentna walizka Delsey Pluggage z wbudowanym portem USB, dzięki czemu można np. naładować telefon. Specjalna aplikacja pozwala natomiast zważyć bagaż czy zablokować lub odblokować zamek walizki. Przy wyjazdach zagranicznych pomocne będą słuchawki Pilot, które potrafią tłumaczyć w czasie rzeczywistym. Inteligentne słuchawki mają być także dostępne w języku polskim. Podobną funkcjonalność oferuje Translator Google, jednak tłumaczy tylko tekst napisany.

Po odbytej podróży można natomiast skorzystać z interaktywnej mapy, która zwizualizuje wszystkie informacje o podróżach w jednym miejscu. Ponadto zaprezentuje ciekawe dane z wyjazdów, takie jak liczba godzin spędzonych w samolocie, liczba przemierzonych kilometrów czy liczba godzin spędzonych w kolejkach do odprawy.

– Taka mapa może być trofeum każdego podróżnika, który lata bardzo dużo i często. Można się nią chwalić w mediach społecznościowych i porównywać swoje wyniki. Planujemy rozbudowywanie tego narzędzia o nowe funkcjonalności, ciekawe z punktu widzenia użytkownika. Na tym etapie jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie ze strony osób, które już z niego skorzystały – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Natalia Gębska, country manager AirHelp.

Interaktywna mapa spełnia jednak jeszcze jedną, ważną dla każdego podróżnika funkcję – informuje o możliwości uzyskania odszkodowania za odbyte loty. O rekompensatę można się ubiegać z tytułu opóźnionych czy odwołanych lotów bądź odmowy wejścia na pokład.

– Mapa działa w sposób w pełni zautomatyzowany. Agreguje dane z ostatnich trzech lat dotyczące naszych lotów. Co więcej, jest w stanie wskazać, czy dany lot, nawet sprzed trzech lat, kwalifikuje się do wypłaty odszkodowania. Możemy więc odkryć, że któraś z podróży samolotem może np. przynieść nam nawet dodatkowo 600 euro odszkodowania – tłumaczy Natalia Gębska.

Jak czytamy w raporcie „Zagraniczne wakacje Polaków 2017” opracowanym przez Polską Izbę Turystyki, najbardziej popularnymi kierunkami wakacyjnych wyjazdów Polaków za granicę są Grecja, Bułgaria i Hiszpania. Te trzy kraje gromadzą około 2/3 ruchu turystycznego organizowanego przez biura podróży. Ze środków transportu zdecydowanie dominują wycieczki lotnicze.

Z sondażu CBOS wynika, że ponad połowa Polaków przynajmniej raz w roku wypoczywa poza miejscem zamieszkania. Najczęściej wybierają urlop w kraju, ale za granicą wypoczywa już blisko 1/5 dorosłych Polaków.

Mówi: Natalia Gębska, country manager, AirHelp

Źródło: NEWSERIA

Pasażerowie polskich lotnisk mogą się starać o odszkodowania na łączną kwotę 185 mln zł. Robi to jedynie 2 proc. z nich

Rekordowa liczba interwencji ratowników na stokach w Beskidach. Brawura i prędkość co roku doprowadzają do kilku tysięcy wypadków