close
MINI Countryman – auto dla rodziny

MINI Countryman – auto dla rodziny

Najbardziej przestronne, najbardziej wszechstronne, pełne charakteru i unikalnego stylu. Przy tym wszystkim, jednocześnie pozostające wierne motoryzacyjnej tradycji marki. Nowe MINI Countryman to niezwykle interesująca propozycja zarówno dla rodzin, jak i indywidualistów. Dowiedz się więcej na temat największego samochodu w gamie MINI.

MINI Countryman – wbrew wszelkim schematom

MINI Countryman to samochód, który z pozoru stanowi zaprzeczenie idei MINI. Jest bowiem niezwykle przestronny – zapewnia komfortowe warunki podróżowania kompletowi pasażerów na pokładzie. Ze względu na podwyższony prześwit, dobrze radzi sobie nawet na bezdrożach. Oferuje przestrzeń bagażową, umożliwiającą dalekie wyprawy całą rodziną. Do tego wszystkiego, pod względem typu nadwozia, zaliczany jest do samochodów typu SUV. To pojazd wyjątkowo wszechstronny, zaskakujący funkcjonalnością, świetnie sprawdzający się w roli samochodu rodzinnego. Dla użytkowników MINI w przeszłości wiele z tych cech schodziło na drugi plan. Jak zatem jest możliwe, że przy tym wszystkim w modelu Countryman otrzymujemy stuprocentowe MINI?

Niepodrabialny styl

Jedną z głównych cech wyróżniających samochody MINI jest ich unikalny styl. Sylwetkę auta trudno pomylić z jakimkolwiek innym, dlatego samochody MINI chętnie wybierane są przez osoby lubiące podkreślać swoje indywidualne usposobienie. Nie inaczej jest w przypadku modelu MINI Cooper Countryman. Chociaż mamy do czynienia z pojazdem z segmentu SUV, to na tle innych aut zaliczanych do tej kategorii Countryman zdecydowanie wyróżnia się odważną i oryginalną stylistyką.

Nadwozie ma charakterystyczny dla marki kształt, dzięki któremu patrząc na bryłę z każdej strony od razu widać, że mamy do czynienia z MINI. Co istotne, z jednej strony możemy zauważyć, że mamy do czynienia z autem o sportowej duszy – nie brakuje bowiem nawiązań do znacznie mniejszych i właśnie sportowo usposobionych modeli marki, np. poprzez zastosowanie charakterystycznych okrągłych reflektorów, czy proporcje bryły nadwozia. Z drugiej strony, auto prezentuje się bardzo elegancko i z powodzeniem może stanowić wizytówkę np. dla przedstawicieli biznesu. Swoją osobowość można na dodatek podkreślić w nim dzięki dostępności różnych lakierów, kontrastujących wersji dachu i wielu możliwości w odniesieniu do wykończenia wnętrza.

Przyjemność jazdy w każdych warunkach

Obok unikalnej, silnej i niepodrabialnej sylwetki, tym, co wielu kierowcom kojarzy się z MINI są wyjątkowe wrażenia z jazdy. Niesamowita zwinność, precyzja układu kierowniczego, swoista zadziorność okraszona doskonałą dynamiką, to wizytówka samochodów marki, dzięki której MINI zaskarbiło sobie wiernych fanów na całym świecie. Również MINI Countryman pod tym względem zapewnia niezapomnianą frajdę z jazdy. Co więcej, Countryman przenosi charakterystyczną dla marki frajdę z jazdy na nowe trasy. Dzięki napędowi na wszystkie koła ALL4 i zwiększonemu prześwitowi, jest w stanie zaoferować unikalne wrażenia z jazdy nie tylko w mieście, na torze czy idealnie równych drogach. Teraz możesz cieszyć się jazdą w każdych warunkach.

Wersje i dane techniczne

Pod względem gabarytów, MINI Cooper Countryman jest największym autem w gamie marki. Mierzy 4,299 m długości, 1,822 m szerokości i 1,557 m wysokości. Rozstaw osi wynosi 2,670 m. Te parametry oraz regularna bryła nadwozia pozwalają zaoferować wiele miejsca i komfortowe warunki jazdy nawet 5 pasażerom. Jednocześnie auto oferuje 450 l przestrzeni bagażowej. W przypadku konieczności przewiezienia dużych gabarytów, możemy zwiększyć ją aż do 1390 l.

MINI Cooper Countryman występuje w 4 wariantach, z których każdy różni się napędem i mocą. Są to:

  • Cooper z silnikiem benzynowym o mocy 136 KM, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 9,7 s;
  • Cooper S All4 z silnikiem benzynowym o mocy 178 KM, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 7,3 s;
  • Cooper S All4 z napędem hybrydowym gdzie silnik benzynowy o mocy 125 KM wspomagany jest napędem elektrycznym. Układ ten zapewnia przyspieszenie 0-100 km/h w 6,8 s;
  • John Cooper Works All4 z silnikiem benzynowym o mocy 306 KM, zapewniającym przyspieszenie 0-100 km/h w 5,1 s.

Poczuj maksymalną frajdę MINI

Jeżeli chcesz na własnej skórze przekonać się, jak funkcjonalnym, a jednocześnie jak świetnie prowadzącym się samochodem jest MINI Countryman, koniecznie odwiedź salon MINI Kraków, gdzie możesz odbyć jazdę próbną. Salon MINI Kraków umożliwia nie tylko obejrzenie auta na żywo, ale także, dzięki pomocy profesjonalnych doradców, poznanie szczegółowych informacji na temat dostępnych elementów wyposażenia czy zastosowanych rozwiązań. Pracownicy salonu M-CARS pomogą również w wyborze odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb egzemplarza, udzielą wsparcia w procesie konfiguracji nowego samochodu, a także przedstawią możliwości finansowania nowego samochodu. Wybierz MINI Countryman i ciesz się wolnością, jaką oferuje.

8 września 202221831Views

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt rowerowy?

MINI JCW – wyjątkowy SUV z charakterem