close
Noclegi w apartamentach na wynajem krótki i długi coraz popularniejsze

Noclegi w apartamentach na wynajem krótki i długi coraz popularniejsze

Dzięki coraz lepszemu przepływowi informacji, na jaki pozwala nam technologia, osoby wyjeżdżające na wakacje, czy w podróże służbowe nie są zmuszone już do wynajęcia małych pokoi hotelowych. Gwarantowany przez nich luksus staje się już niewystarczający albo raczej mniej atrakcyjny w stosunku do tego, na jaki możemy liczyć decydując się na wynajem apartamentu. Trudno się zatem dziwić, że właśnie wynajem apartamentów staje się coraz częstszy. Zwłaszcza w miejscowościach nadmorskich czy dużych metropoliach.

Mały pokój hotelowy czy luksusowy apartament?

Ceny wynajmu apartamentu w przypadku najmu krótkiemu wynoszą nawet kilkaset złotych za noc. Jednak – jakby się nad tym zastanowić – wcale nie jest to dużo w porównaniu do tego, co możemy otrzymać w podobnej cenie w popularnych hotelach. W cenie małego pokoju hotelowego średniej klasy możemy otrzymać luksusowy apartament w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Apartamenty gwarantują najemcom większa przestrzeń, swobodę, a także ostatecznie również niższą cenę. Za kilkaset złotych za noc możemy zakwaterować się w kilka osób i to w znacznie bardziej atrakcyjnych warunkach niż w przypadku hotelu. Trudno nie nazwać tego rodzaju usługi wręcz okazją.

Ogromne zapotrzebowanie

Na wynajmie apartamentów korzystają zarówno turyści i przyjezdni, jak i właściciele mieszkań. Ci ostatni bardzo często zamiast decydować się na standardowy najem całoroczny, oferują możliwość najmu na doby, która to przynosi im o wiele większe zyski w perspektywie czasu. A chętnych na ich usługi nie brakuje, o czym można się przekonać poszukując mieszkania samodzielnie. Apartamenty schodzą jak gorące bułeczki, a terminarze właścicieli zapełniają się niezwykle szybko. Niekiedy nawet luksusowe mieszkanie należy rezerwować kilka miesięcy wcześniej. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż gwarantują one więcej za mniej. Nawet, jeśli wydaje nam się, że wynajęcie mieszkania za kilkaset złotych za dobę jest drogie, to szybko zmieniamy zdanie, gdy porównamy taką ofertę z tą, którą gwarantuje nam hotel.

Condohotele i nie tylko

W związku z tym, że zainteresowanie osób przyjeżdżających do metropolii i nadmorskich miejscowości w kwestii najmu zmienia się, również właściciele hoteli coraz częściej decydują się na rezygnację z tradycyjnej formuły najmowania. W dużych miastach na popularności zyskują tzw. condohotele, w których to całe nieruchomości są podzielone na samodzielne mieszkania i są dedykowane najmowi długiemu i krótkiemu.

Hotelowa jakość obsługi

Wśród osób, które nie miały możliwości korzystać z najmu apartamentów, może panować przekonanie, że tego typu lokacje mogą być mniej komfortowe lub wręcz pozostawiać wiele do życzenia jeśli chodzi o jakość obsługi, czy czystość. A jest wręcz przeciwnie. Standardem w przypadku takiej formy najmu nieruchomości jest room service. Przede wszystkim przed i po kolejnych najemcach. A jeśli zażyczymy sobie inaczej – lub ustalimy z właścicielem inną formę – możliwe jest również cykliczne porządkowanie najmowanego lokum.

Do dyspozycji najmującego mogą być także oddane podstawowe higieniczne przybory, jak pościele, ręczniki, czy kapcie. Co w niczym nie ujmuje standardowi z najlepszych hoteli.

Apartamenty na krótki i długi najem

Obok najmu krótkiego możemy również spotkać oferty najmu długiego. Te pierwsze charakteryzować się będą przede wszystkim wyższymi cenami. Jeśli decydujemy się na długoterminowy najem nieruchomości możemy spodziewać się bardziej przystępnych cen zbliżonych do tych, które funkcjonują obecnie na rynku nieruchomości.

Apartamenty Gdańsk

Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w całej Polsce, dlatego nietrudno jest napotkać problem z wynajęciem tutaj atrakcyjnej nieruchomości. Szczególnie w sezonie. Jeśli zależy nam na znalezieniu czegoś dla siebie warto jest odwiedzać dedykowane tego typu najmowi strony np. Flats for Rent w Gdańsku. Wynajem apartamentów Gdańsk jest wtedy znacznie łatwiejszy, a z pomocą wyszukiwarki możemy dokładnie sprecyzować swoje potrzeby i szybciej odnaleźć pożądane przez nas lokum. Jeśli nie chcesz tracić czasu na przeglądanie wielu stron lub – co gorsza – być rozczarowanym z powodu niespełniającego Twoich oczekiwań lokum, skorzystaj z Flats for Rent w Gdańsku.

8 sierpnia 2018922Views1Comment

Polak na wakacjach, czyli dokąd i za ile wyjeżdżamy

W tym roku Chorwację odwiedzi ponad milion Polaków. Przyciąga ich nie tylko piękna pogoda i plaże, lecz także liczne zabytki i parki narodowe