close
Planujesz wyjazd do Ameryki Południowej? Sprawdź korzystny kurs dolara!

Planujesz wyjazd do Ameryki Południowej? Sprawdź korzystny kurs dolara!

Wybierasz się wkrótce wraz z całą rodziną w egzotyczną podróż? Nie możesz już doczekać się wypoczynku w pełnym słońcu na nadmorskich plażach, słynących z urokliwego piękna? Zanim zapomnisz o problemach dnia codziennego, dopilnuj wcześniej wszelkich formalności przed wyjazdem. Pamiętaj zwłaszcza o wymianie waluty, aby na miejscu móc korzystać ze wszystkich atrakcji. Na egzotyczne wojaże najlepiej zabrać dolary amerykańskie, które najtaniej kupisz za pośrednictwem internetowej giełdy społecznościowej. Możesz zaoszczędzić nawet w granicach 8% względem kursów w bankach oraz kantorach.

Wymień walutę w internecie i uniknij spreadu

Wymiana waluty w tradycyjny sposób wiąże się z koniecznością płacenia spreadu. Jest to rozbieżność pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu tej samej waluty. Powstaje na skutek naliczania marży przez kantory oraz banki. Spread wynosi zwykle co najmniej kilka procent, a może sięgać nawet kilkunastu punktów procentowych.

Internetowa giełda walutowa to natomiast miejsce, gdzie możesz kupować dolary po dowolnym kursie – na podstawie ofert zgłoszonych przez zarejestrowanych użytkowników. Są one zwykle zdecydowanie korzystniejsze w porównaniu do średnich notowań na rynku. Zdołasz się o tym przekonać, odwiedzając stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Znajdziesz tam wykres prezentujący archiwalne kursy dolara, oferowane przez uczestników najpopularniejszej polskiej giełdy Walutomat, działającej od 2009 roku. Sam wybierasz, z jakiego przedziału czasowego będą się wyświetlać dane. Zostaną one zobrazowane za pomocą kolorowych linii, co zapewnia ich łatwą analizę. Masz zarazem możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami uczestników giełdy, kursami ostatnich wymian, a także sumarycznymi kwotami transakcji, zawartych w ciągu każdego z ostatnich 10 dni.

Jak wymieniać walutę w internecie?

Aby kupić dolary amerykańskie w internecie, konieczna jest rejestracja na stronie wybranej platformy oraz aktywacja utworzonego konta. Następnie przychodzi czas na doładowanie swojej wirtualnej skarbonki dowolną kwotą pieniędzy. W serwisie Walutomat masz dwie opcje zawarcia transakcji. Możesz zdecydować się na automatyczną akceptację najlepszych w danej chwili kursów lub przedstawienie własnej oferty innym użytkownikom. Otrzymasz dolary od razu po tym, gdy w serwisie znajdzie się komplementarna oferta względem Twoich oczekiwań.

Kupioną walutę wypłacisz na dowolny rachunek walutowy – własny lub innej osoby. Jeżeli będzie to konto należące do banku obsługiwanego przez Walutomat, wtedy nie zostaniesz obciążony żadną dodatkową opłatą. Pozostanie ci jedynie zapłacić drobną prowizję w wysokości 0,2% od kwoty wymiany. Bezpieczeństwo każdej zawieranej transakcji zapewnia używanie przez serwis protokołu szyfrowania danych SSL oraz systemu potwierdzeń SMS. Nie musisz się zatem w najmniejszym stopniu obawiać tego, że cyberprzestępcy uzyskają dostęp do Twoich pieniędzy lub danych osobowych. Zyskaj zatem nawet 8% oszczędności na wymianie waluty i pozwól sobie na więcej podczas wymarzonych wakacji w Ameryce Południowej.

30 kwietnia 20181603Views

Brenna – wykład i wycieczka dotyczące wydarzeń z czasów II wojny światowej

Poznaj Kapadocję – Krainę Pięknych Koni!