close
Podróże bliskie i dalekie – co musisz spakować?

Podróże bliskie i dalekie – co musisz spakować?

kurtka na wycieczke

Nie ważne czy wybierasz się w podróż bliską, czy daleką, czy jedziesz zimą, czy latem. Przy każdej takiej wyprawie, ważne jest, aby zabrać ze sobą niezbędne akcesoria. Jednymi z ważniejszych jest odpowiednia odzież. Co należy wówczas zabrać?

Dopasuj zawartość walizki do wyjazdu

Zanim wybierzesz się w podróż – sprawdź pogodę. Jeśli ma być ciepło, nie zabieraj zimowych rzeczy i odwrotnie. Jeśli prognoza pogody przewiduje duże mrozy, nie zabieraj krótkich spodenek, bo i tak się nie przydadzą. Jeśli już wiesz, czego możesz się spodziewać na miejscu, zadbaj o spakowanie niezbędnych akcesoriów. Odpowiednią ochronę głowy znajdziesz w różnych miejscach, więc będziesz mógł je dopasować do siebie i sytuacji (m.in. https://answear.com/m/columbia/on/akcesoria/czapki-i-kapelusze/czapki).

walizka na podroz

Czapka, którą zabierzesz na zimową wyprawę, powinna nie tylko zapewniać ciepło, ale także odprowadzanie jego nadmiaru. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie dojdzie do przegrzania głowy i jej zbytniego spocenia. Wybierasz się w miejsce, gdzie ma być ciepło? Zadbaj o kapelusz, który będzie dobrze leżał na Twojej głowie, będzie przewiewny i osłoni twarz przed nadmiernym opalaniem.

Jakie buty są proponowane na wycieczki?

Bez względu na to, czy wybierasz się w góry, czy na zwiedzanie jakiegoś zagranicznego miasta, musisz zadbać o odpowiednie buty. Przede wszystkim muszą być one w dobrym rozmiarze. Zbyt luźne, będą się zsuwały i obcierały. Za ciasne mogą powodować bolesne pęcherze i urazy paznokci. Takie buty powinny być wodoodporne, ale również przepuszczać powietrze.

Z jednej strony będziesz mógł wybrać takie, które stworzone są z myślą o wędrówkach po wysokich szczytach. Jeśli jednak planujesz zwiedzanie niższych partii gór czy samych miast, warto wybrać obuwie uniwersalne. Takie pasujące do każdego z tych miejsc, jak chociażby te oferowane na https://answear.com/m/salomon/on/obuwie. Wśród licznych propozycji z łatwością znajdziesz takie, na wspinaczkę po górach, jak i na pokonywanie wielu kilometrów w płaskich terenach.

Zawsze zabieraj kurtkę

Jednym z podstawowych elementów odzieży, który zawsze powinieneś ze sobą zabierać, jest kurtka. Oczywiście ona też musi być dopasowana do warunków pogodowych, jakie zapowiadają na Twój wyjazd. Jednak pamiętaj, że oferowane są w różnych rodzajach. Na wycieczkę do ciepłych krajów, dobrze sprawdzi się wiatrówka. Będzie stanowiła osłonę przed ewentualnym wiatrem, a jeśli będzie jeszcze chroniła przed deszczem, to będzie idealnie. Nie zabiera wiele miejsca, więc spokojnie zmieścisz ją do plecaka na wycieczki.

Jeżeli wybierasz się w góry, to musisz już zainwestować w odpowiednią kurtkę. Wodoodporną, przepuszczającą powietrze, ale jednocześnie też odpowiednio grubą. Taka kurtka powinna też być trochę większa, abyś spokojnie założył pod nią więcej warstw odzieży. Bez względu na to, jaką kurtkę będziesz chciał ze sobą zabrać, propozycje na każdy jej typ znajdziesz na różnych stronach (np. https://answear.com/m/the-north-face/on/odziez/kurtki).

Nie ma znaczenia, jaki kierunek obierzesz na swoją podróż. Dopilnuj, aby w Twojej walizce znalazło się wszystko, co niezbędne. Podczas takich wypraw, jednym z ważniejszych elementów jest odzież. Na szczęście wiele różnych propozycji będziesz mógł obejrzeć, bez konieczności wychodzenia z domu.

8 grudnia 2023554Views

Co warto zwiedzić z 5-latkiem w Wiśle?

Czterogwiazdkowy hotel z basenem i strefą SPA? Natura Residence – Hotel SPA Katowice