close
Wakacje nad morzem z dzieckiem

Wakacje nad morzem z dzieckiem

Podróże zazwyczaj kojarzą się z relaksem, wypoczynkiem i dobrą zabawą. Jest to czas na oderwanie się od codziennych problemów. Czy o podróży z dzieckiem możesz powiedzieć to samo? Zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z opinią: „z dzieckiem nie da się podróżować/wypoczywać”. Obalimy ten mit!

Przede wszystkim, pamiętaj, że dziecko to mały człowiek. Traktuj je na równi, nie lekceważ jego potrzeb. Jeśli Ty się nudzisz, to szukasz sobie rozrywki. Z dzieckiem jest dokładnie to samo, z tą małą różnicą, że musisz mu w tym pomóc. Uwierz nam, że możliwa jest podróż z dzieckiem, którą będziesz wspominać z uśmiechem na twarzy.

Podróże kształcą – to prawda. Dzięki nim możemy się rozwijać, a w dziecku zaszczepić miłość do poznawania świata i ludzi. Wykorzystaj maksymalnie czas, w którym dziecko będzie chłonęło wszelkie informacje. To naturalny proces, dziecko jest ciekawe, chce zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej. Dlaczego zatem mu tego nie umożliwić? Dzieci, podobnie zresztą jak dorośli uwielbiają się bawić. Zabawa może przybierać różnego rodzaju formy. Jeszcze lepiej, jak w trakcie zabawy dzieci mogą się czegoś nauczyć, co jest naturalną formą nauki. Świetnym przykładem połączenia wypoczynku z dziećmi może być wyjazd nad morze, np. Dźwirzyna. Wakacje nad morzem to nie tylko spacery po plaży i zabawa w piasku.

Wakacje nad morzem z dzieckiem to doskonały wybór. Jest to połączenie aktywnie spędzonego czasu przez uwielbiających szaleństwo oraz ruch pociech, a również daje możliwość odprężenia i relaksu dla rodziców potrzebujących chwili wytchnienia. Jeśli jeszcze nie masz sprecyzowanych planów wakacyjnych, chcemy Cię zachęcić do odwiedzenia Dźwirzyna, które położone jest 13 kilometrów od Kołobrzegu, między brzegiem Bałtyku, a jeziorem Resko Przymorskie. Miejsce to znane jest z jednej z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu i jednego z najczystszych morskich kąpielisk. Będąc w Dźwirzynie można skorzystać z kompleksu sportowego Gminne Centrum Sportu i Rekreacji z pełnowymiarowymi boiskami do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, tenisa ziemnego. Na miłośników sportów wodnych czeka jezioro Resko Przymorskie połączone z Bałtykiem żeglownym Kanałem Resko, w którym znajduje się port oraz przystań dla jachtów i windsurferów. W wolnej chwili można również skorzystać z tzw. ścieżki zdrowia – atrakcji znajdującej się w nadmorskim lasku z 15 stanowiskami do samodzielnych ćwiczeń, dzięki której można aktywnie wypocząć z całą rodziną. Po dniu pełnym wrażeń, można również zrelaksować się na krytym basenie GEOVITA, na którym obowiązują promocyjne ceny dla gości Neptuno Resort.

Wybierając hotel przyjazny rodzinie można zaplanować alternatywę na wypadek deszczowej pogody. No bo przecież które dziecko odpuściłoby obejrzenie przedstawienia cyrkowego…?! W Resort Neptuno w sezonie letnim (lipiec-sierpień) przedstawienia cyrkowe odbywają się raz w tygodniu i co ważne dla rodziców są całkowicie bezpłatne. Świetną propozycją przygotowaną przez Neptuno Resort & Spa jest teatrzyk lalkowy, w którym aktorzy przedstawiają dzieciom spektakle interaktywne oparte na motywach najsłynniejszych bajek dziecięcych, takich jak: “Czerwony Kapturek” czy “Słupski chłopiec”. Dzieci mogą również w korzystać z placu zabaw, który wyposażony jest w nowe, atestowane urządzenia i zabawki, np. domki, zjeżdżalnie, bujak na sprężynie, ścianka wspinaczkowa itd. Na placu zabaw mamy dużą trampolinę, z której dzieci mogą korzystać wraz z rodzicami. Jest ona bardzo bezpieczna, gdyż została osadzona blisko podłoża (nie na nóżkach), z bezpiecznym wejściem, dzięki czemu nie ma możliwości z niej wypaść. Obok placu zabaw znajduje się specjalnie przygotowana sala zabaw dla dzieci, która jest wyposażona w urządzenia do zabawy (tunele, domek, tablica do malowania), mebelki dla dzieci oraz mnóstwo zabawek, klocków i przytulanek.Dodatkowo, na sali znajduje się telewizor plazmowy 42 cale z DVD oraz konsola gier Xbox Kinect. Zajęcia z animatorką odbywają się według ustalonego programu. Co więcej, wybierając hotel przyjazny rodzinie taki jak Resort Neptuno rodzice mogą w spokoju spożyć posiłek, ponieważ w restauracji/jadalni znajduje się kącik zabaw dziecięcych.

Mamy nadzieje, że powyższe argumenty do Was trafiły i przekonaliście się, że są miejsca w Polsce, które są w stanie zapewnić atrakcyjną rozrywkę dla najmłodszych oraz sprawić, że ten urlop zaliczy się do udanych.

Tylko co czwarty Polak sfinansuje swój wakacyjny wyjazd z bieżących dochodów

Nietypowe sposoby na tańsze wakacje