close
Wykupiłeś wakacje? Koniecznie sprawdź ich cenę

Wykupiłeś wakacje? Koniecznie sprawdź ich cenę

W dniu 1 kwietnia (i to nie jest Prima Aprilis) niektóre biura zmieniły swoją ofertę. Możliwe, że należy Ci się zwrot części kosztów.

Wykupując wymarzone wakacje często usłyszeliśmy od touroperatora pytanie „czy chce Pan/Pani ubezpieczyć swoje wakacje „gwarancji najniższej ceny”. Sytuacja spadku ceny z powodu algorytmu biur podróży praktycznie nie ma możliwości zajść a najczęściej. Ale wczoraj zdarzył się cud :). Cena spadła. Zauważyliśmy że w dniu wczorajszym oferta biura TUI nagle „wzrosła”. Oferty które nie były już dostępne pojawiły się. Sprawdź czy Twoja oferta nie uległa zmianie.

Jak działa algorytm i dlaczego naszym zdaniem nie warto kupować takiego ubezpieczenia?

W odróżnieniu od ubezpieczenia z tytułu zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji (np. choroby), które uważam że warto wykupić, ubezpieczenie z tytułu gwarancji najniższej ceny jest zbędne. Szczególnie w dobrym hotelu.

Algorytm sprzedaży wycieczek działa w ten sposób ze każda sprzedana oferta podnosi (lub pozostawia na tym samym poziomie) cenę danej oferty. Stat tez nie ma prawa zdarzyć się, aby cena danej oferty była niższa. Nie wiem czy to był błąd (gdyż dzisiaj oferty które śledziliśmy z ciekawości znikły) ale po 1 kwietnia nagle pojawiły się oferty w tańszej cenie. Może to przypadek…a może Ci się uda.

Co zwiedzić w Portugali? 5 nieoczywistych miejsc

Niespełna dwa razy więcej rezerwacji na tegoroczny długi weekend majowy. Najczęściej wybieramy Grecję i Turcję