close
Szklanki termiczne – czy warto kupować?

Szklanki termiczne – czy warto kupować?

Na polskim rynku dostępne już od dłuższego czasu. Są ładne i robią dobre wrażenie na gościach. Przydadzą się kilka razy w ciągu dnia. Mowa o szklankach termicznych. Przyjrzyjmy się tym naczyniom, bo z pewnością są tego warte.

W domu i w pracy
Kubki termiczne stały się hitem nie tylko na spływach czy biwakach. Szklanki termiczne były już tylko kwestią czasu. I oto są! Produkowane w różnych kształtach i pojemności ze szkła borokrzemowego (borosilikatowego) dostępne w takich sklepach, jak https://filtryonline.com/szklanki-termiczne. Zasada jest bardzo prosta: dwie warstwy szkła są oddzielone pustą przestrzenią wypełnioną powietrzem. Dzięki temu napoje wolniej stygną i wolniej się nagrzewają. Szklanki termiczne zawierające gorące płyny można więc trzymać w dłoniach nie ryzykując poparzenia. Kawa, herbata, zupka instant czy piwo zyskują więc dodatkową oprawę. Kolejnym atutem jest estetyka tych naczyń. Napoje przelane do takich szklanek wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu. Można to wykorzystać jako pomysł na podanie zimnych kolorowych napojów na przyjęciu. Efekt gwarantowany! Szklanki termiczne z pewnością znajdą też uznanie u osób, które nie mają wydzielonego czasu na wypicie kawy. To coś dla osób opiekujących się dziećmi, ale też urzędniczki na poczcie czy kasjerki na dworcu. Warto pamiętać, że dostępne są też wykonane w tej technice karafki i kieliszki. Można się spodziewać, że zwłaszcza te drugie staną się tak samo nieodłącznym elementem kultury studenckiej jak parówki podgrzewane w czajniku. Student jest bowiem istotą bardzo praktyczną.

Jak używać
Z wyglądu mogą wyglądać na bardzo delikatne, ale nie dajmy się zwieść pierwszemu wrażeniu. Szklanki termiczne są na tyle wytrzymałe, że spokojnie wytrzymują ciśnieniowe parzenie kawy. Bez obaw można je również wkładać do zmywarki. Wprawdzie w przypadku pierwszych modeli zdarzały się przypadki, że podczas mycia woda dostawała się pomiędzy ścianki i nie można było jej usunąć, ale obecnie problem ten jest już rozwiązany. Bez obaw można je też wkładać do mikrofalówki. Dostępne są modele ze szklanymi pokrywkami do zaparzania, a także z pokrywkami z tworzyw ograniczającymi stygnięcie i ryzyko wylania. Dlatego też mogą rywalizować o względy kierowców z kubkami termicznymi. Ceny są, oczywiście, różne, ale generalnie nie wydają się zawyżone, tym bardziej, że szklanki termiczne cieszą się coraz większą popularnością, co wymusza korzystniejsze ceny. Jakie są ograniczenia w stosowaniu szklanek termicznych? W zasadzie tylko to, że podobnie jak inne naczynia szklane, mogą się potłuc. Lepiej więc nie brać ich ze sobą na wędrówkę, ale zabrane w koszu wiklinowym, będą dobrze służyły na pikniku.

17 października 20187613Views2Comments

Bangkok wciąż najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem na świecie

LOT strajkuje, a pasażerowie nie znają praw