close
Jaki plecak wybrać na wycieczkę w góry?

Jaki plecak wybrać na wycieczkę w góry?

Jesteście fanami górskich wycieczek? Zastanawiacie się jaki sprzęt wybrać na szlak. Zajrzyjcie koniecznie na alllegro, znajdziecie tak gamę różnorodnych produktów np. tutaj: https://allegro.pl/kategoria/plecaki-turystyczne-147827. W poniższym artykule znajdziecie informacje:

 • na co zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka,
 • jaką sumę trzeba na niego wydać,
 • jakie marki można znaleźć na serwisie allegro.

Jaki plecak turystyczny kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwszą zasadniczą cechą jest pojemność plecaka turystycznego. To, jak bardzo pojemny plecak kupić, zależy od wielu istotnych czynników m.in., jak długą podróż planujesz, gdzie jedziesz oraz jaki styl podróży preferujesz i ile niepotrzebnych drobiazgów jesteś w stanie sobie odmówić. Kolejną kwestią jest wybór stelaża – czy będzie on zewnętrzny, czy wewnętrzny. Na dłuższe wyprawy rekomenduje się trekkingowe plecaki z zewnętrznym stelażem. Inną kwestią są kieszonki. Zasadniczo dobrze jest, gdy jest ich sporo. Dobrą opcją są kieszonki umieszczone w pasku biodrowym. Ważne, aby osobno ulokować cenne przedmioty takie jak: telefon, dokumenty, portfel.

 • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Kolejnym ważnym akcesorium są paski. Zasada jest jedna – im więcej pasków – zarówno kompresyjnych, jak i tych do mocowania, tym lepiej. Daje to możliwość przymocowania do plecaka drugich butów, kasku, namiotu, czy karimaty.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na materiał. Ważne, aby miał choćby wzmocniony spód, ponieważ ta jego część najbardziej narażona jest na przetarcia i rozerwania. Należy jednak pamiętać, że może to spowodować wzrost wagi.

Inną ważną kwestią jest system regulacji długości pleców, co oznacza długości od pasów biodrowych do szelek. Niektóre z modeli posiadają system dostosowujący tenże wymiar do wzrostu konkretnej osoby, dzięki czemu można łatwo wymieniać się plecakiem np. między wysoką a niską osobą.

Decydując się na zakup plecaka w góry, warto również pomyśleć o osłonie od deszczu, w postaci przeciwdeszczowych worków. To koszt rzędu kilkunastu złotych do plecaka turystycznego. Niektóre modele są już z góry wodoodporne, wtedy ten jeden problem nam odchodzi.

Akcesoriami na czarną godziną mogą okazać się zapasowe klamry biodrowe. Najczęściej wykonane są one z plastiku i bardzo często zdarza się, że pękają, Może się tak zdarzyć, gdy dochodzi np. do przypadkowego nadepnięcia lub zbyt mocnego szarpnięcia. Dlatego warto kupić w jakimś sklepie np. outdoorowym jedną zapasową klamrę. Niestety chodzenie bez pasa biodrowego może okazać się dużym utrudnieniem.

Kiedy dojdzie już do pakowania, kieruj się zasadą wkładania jak najbliżej pleców rzeczy ciężkich, gdyż im dalej będą one od tułowia, tym większe będzie ramię siły ciągnącej Cię do tyłu. Skutkiem tego będą szybciej bolące plecy.

Czy na plecak trzeba wydać milion?

Ceny plecaków są bardzo zróżnicowane. Najtańsze plecaki turystyczne można kupić już nawet za mniej niż 20 złotych. Wybierając allegro, należy zwrócić uwagę na dostawę w ramach allegro SMART. Większość plecaków w góry za cenę powyżej 40 złotych ma taką możliwość.

Szeroki wybór produktów na allegro

Obecnie na allegro znajduje się szeroki wybór plecaków turystycznych. Różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale cechami takimi jak:

 • elementy odblaskowe,
 • miejsce na bidon,
 • mocowanie kijów trekingowych,
 • pas biodrowy,
 • system H2O,
 • system wentylacji pleców,
 • miejsce na laptopa,
 • zabezpieczenie przed kradzieżą.

Wśród marek obecnych w ofercie allegro są plecaki turystyczne m.in. : Adidas, 4F, Alpinus, Berhaus, Camelbak, Campus, Deuter, Hi-Tec, Outhorn, Salomon, Spokey, Texar, The North Face, Thule, WISPORT. W całej kategorii plecaków turystycznych można ich znaleźć ponad 16 000.

2 września 20193230Views1Comment

Przygotowania do urlopu w Anglii

Uniwersalna kurtka dla aktywnego mężczyzny? Oczywiście softshell – sprawdź, co warto o nim wiedzieć!