close
Aquaparki w Polsce – Ile kosztuje rodzinny wypad?

Aquaparki w Polsce – Ile kosztuje rodzinny wypad?

Baseny z falami, rwące rzeki, masaże wodne, jacuzzi… i wiele więcej czeka na fanów wodnych atrakcji w Aquaparkach w całej Polsce. Niezależnie czy niedawno wróciłeś z wakacji nad morzem, czy nie miałeś jeszcze czasu na urlop, wycieczka do parku wodnego rozbudzi wakacyjne wspomnienia, zapewni przyjemne orzeźwienie oraz zapewni dobrą zabawę i relaks dla całej rodziny.

Dlatego HomeToGo – największa porównywarka obiektów noclegowych – postanowiła przyjrzeć się aquaparkom w Polsce oraz popularnej Tatralandii na Słowacji i Tropikalnej Wyspie pod Berlinem, a następnie sprawdziła ile w sezonie kosztuje dzień w aquaparku dla całej rodziny. Zestawienie prezentuje ceny biletów podczas weekendów w poszczególnych parkach wodnych oraz koszt zakwaterowania.

Najtańsze lokalizacje na rodzinny wyjazd

Najtańszym miejscem na weekendowy wypad do aquaparku w Polsce jest Dąbrowa Górnicza, gdzie za nocleg oraz całodzienny bilet do parku wodnego dla 4-osobowej rodziny zapłacimy 402 zł. Niewiele drożej będzie również w poznańskich Termach Maltańskich (406 zł) oraz łódzkim Aquaparku Fala (412 zł), które kuszą nie tylko dobrą ceną, basenami ze sztucznymi falami, ale i samą lokalizacją. Weekendowy wyjazd do aquaparku w tych miastach to dobry pretekst, aby zwiedzić najbardziej znane miejsca i zabytki – zobaczyć poznańskie koziołki czy przespacerować się jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie – Piotrkowską, a wszystko to za niewiele ponad 400 zł.

Zabawa dla całej rodziny do 500 zł

Wysoko w zestawieniu znajduje się również Aquapark we Wrocławiu, gdzie za weekendowy wyjazd rodzice z dwójką dzieci zapłacą 440 zł. Dodatkowo warto wiedzieć, że bilety rodzinne 2+2 do wrocławskiego parku wodnego są najtańsze w całej Polsce i kosztują jedynie 115 zł. Na fanów dobrej zabawy czekają tu nie tylko zjeżdżalnie, baseny zewnętrzne czy leniwa rzeka, ale i jedyny w Polsce symulator surfingu. Top 5 zamyka natomiast Terma Bania w Bukowinie Tatrzańskiej. Aby połączyć wodne szaleństwo z górskimi widokami i malowniczymi trasami spacerowymi należy przeznaczyć 446 zł na nocleg oraz całodzienne bilety dla 4 osób. Natomiast dysponując budżetem 500 zł można wybrać się całą rodziną do Redy, gdzie poza typowymi atrakcjami, trzeba koniecznie spróbować zjazdu w podświetlanym tunelu jednej ze zjeżdżalni prowadzącym przez rajskie akwarium, w którym, poza egzotycznymi rybkami, pływają prawdziwe rekiny.

Tutaj będzie najdrożej

Najdrożej będzie, jeśli zdecydujemy się na weekendowy wypad do Sopotu lub Uniejowa. W Sopocie należy się liczyć z najwyższymi cenami noclegów, natomiast w Uniejowie z najwyższym kosztem biletów dla dwóch osób dorosłych oraz dwojga dzieci powyżej 7 roku życia (dzieci do 7 lat mają tu bezpłatny wstęp). W obu przypadkach łączny koszt noclegu i biletów to ponad 750 zł, czyli blisko 89% więcej, niż w Dąbrowie Górniczej, Poznaniu czy Łodzi.

Do aquaparku za granicę – czy to się opłaca?

Tatralandia na Słowacji i Tropikalna Wyspa w Berlinie to najchętniej odwiedzane przez Polaków zagraniczne parki wodne. Kluczowe znaczenie ma tu na pewno dobre połączenie i niewielka odległość od polskiej granicy oraz ogromna ilość niepowtarzalnych atrakcji. Ile jednak trzeba zapłacić, jeśli chcielibyśmy wybrać się na weekendowy wypad pod Berlin lub na Słowację? Co ciekawe, nocleg oraz całodzienne wejściówki do Tatralandii to koszt wyższy o niecałe 30 zł, w stosunku do Sopotu i wynosi 786 zł. Natomiast całodzienna zabawa na Tropikalnej Wyspie oraz nocleg 70 km od Berlina umożliwiający zwiedzanie niemieckiej stolicy to koszt 946 zł dla 4-osobowej rodziny.

Źródło: www.newsrm.tv

Podkarpacie przyciąga coraz więcej turystów. Dzięki intensywnej promocji szybko rośnie zwłaszcza liczba zagranicznych gości

Sycylia – wyspa o plażach dla każdego