close
Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Nowy Jork to niezwykłe miasto i marzenie wielu turystów z całego świata. Każdy chce zobaczyć tę miejską dżunglę i jej najciekawsze atrakcje. W mieście jest tyle do zwiedzenia, że przed przyjazdem trzeba sprawdzić, co warto zobaczyć w Nowym Jorku.

Nowy Jork to jedna z największych światowych metropolii. Można spędzić w tym mieście nawet 2 tygodnie urlopu i wciąż nie poznać wszystkich jego atrakcji. Najwięcej ciekawych miejsc znajduje się oczywiście na Manhattanie, czyli w głównym okręgu Nowego Jorku. Trzeba jednak wiedzieć, że również Brooklyn i Queens oferują atrakcje warte zobaczenia.

Zaplanowanie zwiedzania tego ogromnego miasta nie należy do łatwych zadań. Dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w dobry przewodnik po Nowym Jorku, który opisuje najważniejsze atrakcje miasta i podpowiada co i jak zwiedzać. Sprawdź na przykład ten przewodnik: https://lazurowyprzewodnik.pl/przewodnik-po-nowym-jorku/, bo opisuje on wszystkie ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

Podczas pierwszej wizyty w Nowym Jorku na pewno warto odwiedzić 5 najciekawszych naszym zdaniem atrakcji:
– Statua Wolności. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na świecie. Ogromna rzeźba kobiety jest darem Francuzów dla Amerykanów i dawniej witała wszystkich wpływających do Nowego Jorku statkami. Dzisiaj trzeba skorzystać z promu, aby dopłynąć na wyspę Ellis Island, na której stoi Statua. Można stamtąd podziwiać bardzo ładną panoramę Manhattanu.
– Central Park. Ten ogromny park miejski jest dwa razy większy od księstwa Monako! Park oferuje wszystko, co potrzebne do aktywnego wypoczynku: trasy biegowe, cień drzew i piękne widoki. Amatorzy leżenia na trawie również znajdą tu miejsce dla siebie.
– Most Brookliński. Dwa ważne okręgi Nowego Jorku: Manhattan i Brooklyn łączy wspaniały i zabytkowy Most Brooklyński. Kładka dla pieszych znajduje się nad drogą samochodową i pozwala przejść całą konstrukcję. Po drodze można podziwiać miasto i zrobić ciekawe zdjęcia.
– Empire State Building. Ten kultowy budynek oferuje wyjątkowe widoki na cały Manhattan. Naprawdę warto wjechać na taras widokowy na górnych piętrach, a wcześniej poznać historię budowy wieżowca!
– Times Square. Jedną z atrakcji miasta jest skrzyżowanie oświetlone masą kolorowych reklam wiszących na wszystkich wieżowcach w tym miejscu. To właśnie TImes Square – miejsce tłoczne i raczej brzydkie, ale warte chociaż jednego zdjęcia!

To oczywiście absolutne standardy turystyczne w Nowym Jorku i pierwsza wizyta w mieście nie może się obyć bez ich poznania. Spodziewaj się tam wielu turystów, ale bez obaw – nie przeszkadzają oni w zwiedzaniu. A kiedy już zwiedzisz te miejsca możesz poznać pozostałe atrakcje, których w NYC nie brakuje.

9 kwietnia 20182500Views

MSWiA: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zwiększającej bezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych

Planujesz urlop za granicą? Karta wielowalutowa pozwoli ci zaoszczędzić