close
Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Co warto zobaczyć w Nowym Jorku?

Nowy Jork to niezwykłe miasto i marzenie wielu turystów z całego świata. Każdy chce zobaczyć tę miejską dżunglę i jej najciekawsze atrakcje. W mieście jest tyle do zwiedzenia, że przed przyjazdem trzeba sprawdzić, co warto zobaczyć w Nowym Jorku.

Nowy Jork to jedna z największych światowych metropolii. Można spędzić w tym mieście nawet 2 tygodnie urlopu i wciąż nie poznać wszystkich jego atrakcji. Najwięcej ciekawych miejsc znajduje się oczywiście na Manhattanie, czyli w głównym okręgu Nowego Jorku. Trzeba jednak wiedzieć, że również Brooklyn i Queens oferują atrakcje warte zobaczenia.

Zaplanowanie zwiedzania tego ogromnego miasta nie należy do łatwych zadań. Dlatego najlepiej jest zaopatrzyć się w dobry przewodnik po Nowym Jorku, który opisuje najważniejsze atrakcje miasta i podpowiada co i jak zwiedzać. Sprawdź na przykład ten przewodnik: https://lazurowyprzewodnik.pl/przewodnik-po-nowym-jorku/, bo opisuje on wszystkie ciekawe miejsca warte odwiedzenia.

Podczas pierwszej wizyty w Nowym Jorku na pewno warto odwiedzić 5 najciekawszych naszym zdaniem atrakcji:
Statua Wolności. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji na świecie. Ogromna rzeźba kobiety jest darem Francuzów dla Amerykanów i dawniej witała wszystkich wpływających do Nowego Jorku statkami. Dzisiaj trzeba skorzystać z promu, aby dopłynąć na wyspę Ellis Island, na której stoi Statua. Można stamtąd podziwiać bardzo ładną panoramę Manhattanu.
Central Park. Ten ogromny park miejski jest dwa razy większy od księstwa Monako! Park oferuje wszystko, co potrzebne do aktywnego wypoczynku: trasy biegowe, cień drzew i piękne widoki. Amatorzy leżenia na trawie również znajdą tu miejsce dla siebie.
– Most Brookliński. Dwa ważne okręgi Nowego Jorku: Manhattan i Brooklyn łączy wspaniały i zabytkowy Most Brooklyński. Kładka dla pieszych znajduje się nad drogą samochodową i pozwala przejść całą konstrukcję. Po drodze można podziwiać miasto i zrobić ciekawe zdjęcia.
Empire State Building. Ten kultowy budynek oferuje wyjątkowe widoki na cały Manhattan. Naprawdę warto wjechać na taras widokowy na górnych piętrach, a wcześniej poznać historię budowy wieżowca!
Times Square. Jedną z atrakcji miasta jest skrzyżowanie oświetlone masą kolorowych reklam wiszących na wszystkich wieżowcach w tym miejscu. To właśnie TImes Square – miejsce tłoczne i raczej brzydkie, ale warte chociaż jednego zdjęcia!

To oczywiście absolutne standardy turystyczne w Nowym Jorku i pierwsza wizyta w mieście nie może się obyć bez ich poznania. Spodziewaj się tam wielu turystów, ale bez obaw – nie przeszkadzają oni w zwiedzaniu. A kiedy już zwiedzisz te miejsca możesz poznać pozostałe atrakcje, których w NYC nie brakuje.


Booking.com

MSWiA: Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy zwiększającej bezpieczeństwo pasażerów linii lotniczych

Planujesz urlop za granicą? Karta wielowalutowa pozwoli ci zaoszczędzić