close
Dzika Plaża w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim

Dzika Plaża w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim

Drewniane molo w Nieporęcie prawie jak w Sopocie. Źródło: www.nieporet.pl

Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!Oto nasze propozycje kąpielisk dla województwa mazowieckiego!

Ławeczki przy Dzikiej Plaży w Nieporęcie. Źródło: www.nieporet.plDzika Plaża w Nieporęcie to jedno z wielu miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim, gdzie można wspaniale spędzić wolny czas, zażywając wodnych i słonecznych kąpieli. Kąpielisko ma wybrukowane kostką, oświetlone deptaki, wzdłuż których ustawiono ławeczki, zadbane budynki sanitarne, plac zabaw dla najmłodszych oraz mini siłownię na otwartym powietrzu. Jest także drewniane, szerokie, zabezpieczone barierkami i przystosowane dla osób niepełnosprawnych molo. Najważniejsza rzecz – plaża – jest z roku na rok odświeżana i powiększana. Nieopodal można wypożyczyć skutery wodne, kajaki, rowery wodne i łódki.

Drewniane molo w Nieporęcie prawie jak w Sopocie. Źródło: www.nieporet.plMiłośnicy nart wodnych, windsurfingu oraz żeglarstwa wiedzą, że kąpielisko w Nieporęcie ma idealne warunki do uprawiania ich ulubionych sportów. Także dopiero co raczkujący w temacie znajdą tu odpowiednie szkoły oraz wypożyczalnie sprzętu.

Przez Nieporęt i jego plażę biegnie historyczny Szlak Wodny Króla Stefana Batorego, czyli rekreacyjno-turystyczna trasa wytyczona w hołdzie naszemu władcy, który w okresie swojego panowania (1576-1586) tak bardzo rozwinął polską żeglugę i handel. Projekt zainicjowany przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego i podlaskiego (potem do programu przystąpiło także województwo warmińsko-mazurskie) obejmuje Wisłę, Kanał Żerański, Zalew Zegrzyński, Narew, Biebrzę oraz Kanał Augustowski (Niemen) i ma na celu rozwój turystyki, gospodarki, żeglugi śródlądowej i transportu wodnego na tych obszarach.

Z nadchodzących imprez 13 lipca 2014 r. odbędą się w Nieporęcie zawody triathlonowe.

Adres: Nieporęt to wiejska gmina należąca do powiatu legionowskiego, leżąca na południowym brzegu Zalewu Zegrzyńskiego – tam gdzie wpływa do niego Kanał Żerański. Dzika Plaża znajduje się w północnej części Nieporętu, po lewej stronie Kanału Żerańskiego (30 km na północ od centrum Warszawy).

Dojazd: Z centrum Warszawy najlepiej przez Żoliborz, Wybrzeżem Gdyńskim, Mostem Grota-Roweckiego i po jego przejeździe skręcamy w lewo w Modlińską (krajówka nr 61). Trzymamy się cały czas trasy 61, jadąc przez Jabłonną i Legionowo. Ulica ta nazywa się Warszawska i aby dostac się na Dziką Plażę, skręcamy w prawo w ulice Zegrzyńską (wojewódzka nr 631).

Zobacz też inne plaże nad zalewem Zegrzyńskim: w Serocku, Wieliszewie, Białobrzegach oraz Rynii.

Kąpielisko w Jastrzębiu przyciąga radomiaków. Źródło: www.portalszydlowiecki.pl

Zalew w Jastrzębiu koło Szydłowca

fot. UM Szklarska Poręba

Bezpłatne wycieczki Magicznym Szlakiem Ducha Gór