close
Grecja pod żaglami

Grecja pod żaglami

Nie ulega wątpliwości, że od lat Grecja jest najpopularniejszym kierunkiem urlopowym w Europie. Tę modę zawdzięcza doskonałym warunkom klimatycznym, rewelacyjnej kuchni oraz pewnego rodzaju bezpieczeństwu. Grecja to szereg pięknych wysp, zachwycające porty oraz piękny krajobraz, który zachęca wręcz, by poznawać te treny z pokładu nowoczesnego jachtu.

Wypoczywaj jak lubisz
Coraz więcej ludzi wybiera żeglarstwo jako ciekawy sposób na odpoczynek oraz szansę na zwiedzenie Grecji z zupełnie innej perspektywy. Czarter jachtów https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-grecja-d439.html ma wielu zwolenników, a każdy kolejny sezon pokazuje, że moda na ten określony styl życia i rodzaj turystyki staje się coraz bardziej zauważalna. Szczególne na greckim wybrzeżu jest to fenomenalny sposób na to, by zobaczyć i poczuć jak najwięcej.

Grecja ma najdłuższe wybrzeże ze wszystkich krajów Morza Śródziemnego o długości 13 676 km. Poza tym kraj dysponuje doskonałą bazą transportową, którą tworzy wiele znanych lotnisk. W ten sposób bez problemu dotrzemy na Peloponez, Kretę, Korfu, Kefalonię, Kos, Lemnos, Lesbos, Rodos, Samos, Zakynthos, Prewezę i Kalamatę. Pomiędzy poszczególnymi wyspami mamy również cały szereg lotów lokalnych. Z drugiej strony w wielu ważnych ośrodkach żeglarskich szybko i bez problemu wyczarterujemy wymarzony jacht i możemy się oddać prawdziwej przygodzie.

Wakacje na jachcie
Przede wszystkim Grecja kusi miłośników żeglarstwa nieskazitelnie czystą wodą, rewelacyjną infrastrukturą portową i kotwicowiskami oraz dogodnymi trasami rejsów. Poza tym sama mentalność mieszkańców zachęca do tego, by poznawać piękne wyspy oraz spędzać czas w malowniczych tawernach i kawiarniach, rozkoszując się doskonałym jedzeniem. Czarter jachtu to również najlepszy sposób na przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi wyspami, spośród których wiele ma pochodzenie wulkaniczne i dzięki temu szczególnie przyciągają miłośników natury. Są też oczywiście miejsca, w których w dalszym ciągu spotykamy aktywne wulkany. Warto wspomnieć o tym, że ten sposób podróżowania i zwiedzania greckich wysp jest również bardzo atrakcyjny cenowo.

18 czerwca 20186086Views

Czy grozi nam plaga żmij?

65 proc. Polaków zabiera na urlop czworonożnego pupila. Najchętniej robią to ludzie młodzi