close
Jak spędzić rodzinne wakacje nad morzem?

Jak spędzić rodzinne wakacje nad morzem?

Lipiec i sierpień to dwa miesiące, w czasie których większość z nas wybiera się na zasłużony i wyczekiwany przez cały rok urlop. Wielu Polaków wybiera się całymi rodzinami nad Bałtyk, oczekując dobrej pogody, odpoczynku oraz ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku i problemów, którym przychodzi stawiać czoło każdego dnia. Jak zaplanować wakacje z dziećmi nad morzem, aby wypoczęły i dzieci i rodzice? Co można robić w Dźwirzynie i dlaczego warto się wybrać właśnie tam? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Wspólne spacery

Dźwirzyno jest niedużą miejscowością wypoczynkową położoną zaledwie kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu – jednego z najpopularniejszych nad Bałtykiem kurortów wypoczynkowych. Udając się na wypoczynek do Dźwirzyna można nastawić się na wspólne rodzinne spacery. Miejsc do odwiedzenia jest naprawdę dużo – można pójść do centrum miejscowości na świeżą rybę, na kawę lub po prostu korzystać ze świeżego powietrza.

Miejscowość oddzielona jest od plaży szerokim – miejscami na ponad 100 metrów – lasem, który w chłodniejsze dni osłania przed wiatrem, a w upalne daje cień i schronienie przed lejącym się z nieba żarem. W Dźwirzynie można podziwiać roślinność charakterystyczną dla polskiego wybrzeża Bałtyku.

Spacery z psami

Jeśli jesteś posiadaczem czworonożnego przyjaciela, Dźwirzyno to doskonała meta na przyjazd także z nim. W mieście nie brakuje miejsc w których psy są mile widziane. Przy głównych szlakach spacerowych znajdują się również śmietniki oraz specjalne pojemniki na psie odchody, więc z punktu widzenia zachowania czystości w miasteczku, psy nie stanowią żadnego problemu.

Atrakcje Dźwirzyna i okolic

W Dźwirzynie można nie tylko spacerować i plażować, można też uprawiać sport. Dla miłośników gimnastyki dostępna jest ścieżka zdrowia, na której można wraz z dziećmi poćwiczyć, a nawet urządzić rodzinne zawody. Czysta plaża – jedna z najczystszych nad Bałtykiem – zachęca do plażowania i uprawiania sportów wodnych. Można tu uprawiać kitesurfing, windsurfing, pływać wpław, a także korzystać z różnych sprzętów wodnych.

W pobliżu Dźwirzyna znajduje się także inna, atrakcyjna miejscowość – Grzybowo. Jej cechą rozpoznawczą jest zatoka, która wdziera się miejscami nawet 800 m w głąb lądu. Dzięki temu woda w zatoce jest nieco cieplejsza od tej na sąsiednich kąpieliskach, a fale nawet przy silniejszym wietrze nie dają się tak we znaki.

Hotel przyjazny rodzinie

W Dźwirzynie nie brakuje miejsc noclegowych, chociaż w sezonie, przy dobrej pogodzie większość kwater jest pozajmowana. Jedną z bardziej interesujących propozycji jest pobyt w Hotelu Havet. To luksusowy obiekt oferujący apartamenty nad morzem dla rodzin z dziećmi. W tym hotelu każdy członek rodziny może wypocząć – bez względu na upodobania oraz wiek. Dla rodziców dostępna jest szeroka oferta zabiegów kosmetycznych i SPA, natomiast dzieci mogą do woli korzystać z hotelowego placu zabaw oraz zajęć z animatorem. W razie niepogody do dyspozycji dzieci pozostaje duży i bogato wyposażony wewnętrzny pokój zabaw. Na terenie hotelu działa również restauracja serwująca dania kuchni polskiej i europejskiej. Można w niej jeść śniadania i obiadokolacje. Havet to także nowoczesne Spa z basenem nad morzem, w którym trudno się nudzić nawet w niepogodę.

Wyjazd do Dźwirzyna zawsze jest gwarancją udanego wypoczynku, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Czysta plaża, zadbane uliczki w miasteczku, dobre restauracje i mnóstwo pomysłów na spędzenie każdego dnia urlopu – dlatego warto tu przyjechać. Hotel Havet zaprasza – to doskonałe miejsce na wakacje z dziećmi nad morzem!

1 sierpnia 20182531Views

Co zwiedzić w Beskidzie Sądeckim? Turystyczne atrakcje w Beskidach

Kamperem na wakacje – ile to kosztuje? Poradnik dla początkujących