close
Najlepsze trasy wycieczkowe na świecie

Najlepsze trasy wycieczkowe na świecie

Dla osób spragnionych przebywania na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody, wybraliśmy kilka spośród najpiękniejszych i najciekawszych tras pieszych na całym świecie, w miejscach, do których można dolecieć liniami Emirates.

Emirates oferuje loty do Melbourne w Australii, gdzie można przekonać się na własne oczy, jak niesamowite widoki roztaczają się na słynnym szlaku Great Ocean Walk. Trasa została otwarta w 2006 roku i liczy 104 km długości od miasteczka Apollo Bay. Szlak wiedzie przez lasy eukaliptusowe, przecinając wydmy piaskowe, plaże i wierzchołki klifów. Po drodze można się natknąć na wraki statków, latarnię morską na przylądku Otway i wspaniałe krajobrazy w postaci Dwunastu Apostołów, czyli kolumn wapiennych stojących w morzu. Szlak można pokonać samodzielnie lub z przewodnikiem, a na trasie kursują busy, którymi można przewieźć cięższy sprzęt.

Innym pomysłem jest wyprawa na Szczyt Adama, ważne miejsce pielgrzymek na Sri Lance. Na wierzchołku znajduje się olbrzymi odcisk stopy, który zdaniem wyznawców różnych religii należy do Buddy, Śiwy lub Adama – zależy, kogo się spyta. Góra o wysokości 2 243 m n.p.m. jest położona na terenie Płaskowyżu Centralnego Sri Lanki, dokąd można dojechać pociągiem ze stolicy kraju Kolombo. Podejście zwykle zaczyna się w środku nocy, dzięki czemu szczyt wita swoich zdobywców widowiskowym i niezwykle fotogenicznym wschodem słońca.

Nieustraszeni wędrowcy powinni spróbować zmierzyć się z potężną górą Gunung Rinjani – masywnym wulkanem wznoszącym się nad wyspą Lombok w pobliżu Bali. To drugi najwyższy szczyt Indonezji i chociaż trasa nie należy do najłatwiejszych, zdecydowanie warto ją pokonać. Widoki na szlaku uchodzą za najpiękniejsze w Indonezji. Wewnątrz wulkanu znajduje się budzące podziw jezioro w kształcie półksiężyca – Segara Anak. Miejsce jest uznawane za święte przez Balijczyków, którzy każdego roku przychodzą tu, by odprawić modły na cześć ducha góry. Również wyznawcy wetu telu czczą święte jezioro i przychodzą tu modlić się o pełni księżyca.

Linie Emirates oferują także loty do Phnom Penh dla pragnących zwiedzić rozległą tropikalną dżunglę Kambodży. W odległości 40 km od miasta Siĕm Réab znajduje się Phnom Kulen – przepiękny park narodowy i miejsce kultu religijnego. Można w nim znaleźć rzadkie okazy roślin i kwiatów, wodospady, starożytne świątynie i wszelkiego rodzaju szlaki piesze, z których największą popularnością cieszy się jednodniowa trasa z Siĕm Réab. Na szczycie góry Phnom Kulen wznosi się pagoda skrywająca olbrzymią figurę leżącego Buddy, skąd roztaczają się cudowne widoki na wszystkie strony świata. Różni operatorzy oferują tu rozmaite wycieczki z przewodnikiem.

W poszukiwaniu łatwych tras obfitujących w baśniowe krajobrazy warto polecieć do Christchurch w Nowej Zelandii i wybrać się na szlak Hooker Valley Track. Pokonanie popularnego szlaku w Parku Narodowym Góry Cooka zajmie jedynie trzy godziny, za to widoki zostaną w pamięci na zawsze. Trasa wiedzie przez prastarą dolinę Hooker, wśród postrzępionych skał i lodowców, a następnie wzdłuż rzeki Hooker, aż nad jezioro lodowcowe, skąd w pogodne dni można podziwiać Górę Cooka (Aoraki). Po drodze znajdują się trzy mosty wiszące i malownicze góry lodowe, lodowce i majestatyczne szczyty, które proszą się o sfotografowanie.

Oczywiście nie trzeba zapuszczać się na odludzie, żeby obcować z przyrodą. Minoo Park w Japonii jest najłatwiej dostępną i najmniej wymagającą trasą spacerową w Osace. Turyści odwiedzają ten park bliski rangą parkom narodowym, aby nacieszyć się niesamowitym widokiem jesiennych liści i spróbować nagradzanego piwa rzemieślniczego. Spacer umilają przyjaźnie nastawione małpy, wspaniałe świątynie i wodospad Minoo, który stanowi największą atrakcję parku. Trasa wiedzie utwardzoną ścieżką i zajmuje około 45 minut w jedną stronę. Szlak rozpoczyna się tuż przed stacją Minoo, do której można dojechać w 30 minut pociągiem linii Hankyu ze stacji Umeda.

Linie Emirates oferują połączenia do niesamowitych kierunków wycieczkowych i jedne z najwyższych limitów bagażu na świecie. Pasażerowie mogą odprawić do 35 kg bagażu w klasie ekonomicznej (w zależności od rodzaju biletu), 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

5 niesamowitych miast na świecie – sprawdź, dlaczego warto je odwiedzić

Poznań – stolica polskiego motorsportu