close
Czy mogę ubezpieczyć zwierzę na czas podróży? Wakacje z kotem i psem

Czy mogę ubezpieczyć zwierzę na czas podróży? Wakacje z kotem i psem

Uwielbiasz swojego czworonoga i nie wyobrażasz sobie bez niego życia? Zwierzęta domowe to nasi wierni towarzysze, nic dziwnego, że się do nich przywiązujemy i darzymy ich uczuciami. Nie masz z kim zostawisz psa lub kota na czas wyjazdu? A może po prostu nie chcesz się z nim rozstać? Możesz zabrać go ze sobą – dzisiaj to chyba już nikogo nie dziwi. Ale najpierw trzeba się do takiego wyjazdu ze zwierzakiem odpowiednio przygotować. Jak? Krok po kroku opiszę bezpieczną podróż z czworonogiem.

dog-425059_1280
Podróż też może być wspaniałą przygodą dla psa!

Krok 1 – znajdź miejsce dla siebie i zwierzaka. Na samym początku trzeba sprawdzić, które hotele, pensjonaty czy kwatery prywatne zapewniają możliwość wynajęcia pokoju dla siebie i dla czworonoga. To bardzo ważne, bo nie wszędzie jest taka możliwość, lepiej się upewnić albo wręcz od razu szukać miejsc przyjaznych właścicielom i ich pupilom.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Krok 2 – spisz namiary na lokalne kliniki weterynaryjne. W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych psa lub kota od razu można zwrócić się do specjalisty, poprosić o fachową pomoc.

Krok 3 – zabierz potrzebne wyposażenie i dokumenty. Zapakuj książeczkę szczepień, kaganiec, zapasową smycz, zabawki zwierzaka i zapasy karmy.

Krok 4 – przed wizytą odwiedź weterynarza, przyda się odrobaczanie i ochrona przed kleszczami.

Krok 5 – przygotuj identyfikator dla zwierzaka – z jego imieniem, Twoimi danymi oraz namiarami teleadresowymi, w razie gdyby pies lub kot się zgubił, jego znalazca łatwo się z Tobą skontaktuje.

Krok 6 – ubezpiecz pupila. Tak samo jak wykupujemy ubezpieczenie turystyczne dla siebie, możemy też wybrać polisę dla naszego zwierzaka.

Czy można wykupić ubezpieczenie dla zwierząt?

Oczywiście, że tak. Jednak nie są to popularne ubezpieczenia w Polsce. Korzysta z nich naprawdę niewiele osób, niewiele ubezpieczycieli oferuje taką możliwość, z uwagi właśnie na niskie zainteresowaniem tematem. Ale jeśli ktoś chce wykupić polisę dla swojego czworonoga to jak najbardziej taką ofertę znajdzie. Zwykle ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów leczenia psa lub kota oraz Assistance – pomoc informacyjną z zakresu usług medycznych dla pupila. Można też zdecydować się na OC chroniące przed szkodami, jakie może wyrządzić zwierzę.

Podroż z czworonogiem a ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie na czas podróży dla zwierząt to opcja oferowana przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe. Coraz częściej są one dodatkiem do polisy turystycznej (np. w pakiecie Super Signal Iduny – a koszt takiego ubezpieczenia można wyliczyć w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych wakacyjnapolisa.pl), w większości przypadków trzeba je jednak zakupić oddzielnie. Jednak naprawdę warto. Po pierwsze zapewnia pokrycie kosztów leczenia w zagranicznych i polskich klinikach weterynaryjnych czy wizyt u specjalistów.

Bardzo ważną kwestią jest OC – może nam się przydać, kiedy nasz zwierzak kogoś ugryzie, podrapie lub spowoduje jakieś szkody, wtedy mamy gwarantowany zwrot kosztów tych wyrządzonych przez pupila kłopotów – a warto pamiętać, że nawet najspokojniejsze zwierzęta w innym środowisku mogą się zmienić pod kątem zachowania. W ramach polisy podróżnej dla czworonogów oferowane jest Assistance, czyli wsparcie informacyjne czy medyczne.

Ubezpiecz zwierzaka i podróżuj ze swoim czworonogiem po całym świecie

Koszt ubezpieczenia dla pupila nie jest wysoki. Warto wydać te kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt złotych i martwić się podróżą ze zwierzakiem. Skoro mamy takie możliwości, to czemu z nich nie korzystać? Na tym nasz portfel nie ucierpi, a na stratach spowodowanych przez niesfornego czworonoga czy na wizycie w klinice weterynaryjnej już raczej tak. Porównaj ubezpieczenia turystyczne na wakacyjnapolisa.pl i ciesz się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Zwiedzanie z dziećmi – Parki dinozaurów (północna Polska)

Zwiedzanie z dziećmi – Parki dinozaurów (południowa Polska)