close
Gdzie dobrze zjesz w Toruniu?

Gdzie dobrze zjesz w Toruniu?

Toruń to zachwycająco piękne i zadbane miasto. Ma bogatą, średniowieczną historię, niezwykle cenne zabytki i nade wszystko — wyjątkową atmosferę. Każdego roku przyjeżdżają tu turyści z całego świata i totalnie zauroczeni — wracają kolejny raz. Co jest takiego szczególnego w Grodzie Kopernika, że przyciąga jak magnes?

Katedry, średniowieczne mury i tajemnicze legendy

Średniowieczny zespół miejski Torunia jest bardzo urokliwy i niezwykły, w lecie pełno w tym miejscu kwiatów. Możesz podziwiać tu cenne zabytki m.in. architektury renesansowej, barokowej i gotyckiej. Warto wiedzieć, że od 1997 roku toruńska starówka znajduje się na prestiżowej liście UNESCO.

Toruń ma swoje własne, ciekawe legendy. Wśród nich jest ta o flisaku, który wyprowadził z miasta plagę żab. Śliczny pomnik tej postaci wieńczy fontannę znajdującą się w pobliżu Ratusza. Wśród kościołów Torunia największym i najsławniejszym jest Katedra Świętego Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, wiedzie tam ulica Żeglarska. Najstarsza z toruńskich świątyń jest pełna wspaniałych obrazów i kunsztownych rzeźb. Wieża kościoła skrywa w sobie potężny, średniowieczny dzwon — Tuba Dei. Jest niezwykle ciężki, waży ponad 7 ton i ma 2,27 m średnicy.

Bogata oferta wydarzeń kulturalnych

W Toruniu przez cały rok odbywają się ciekawe imprezy kulturalne. Przyjeżdżają tu artyści z całego świata, przedstawiają swoją twórczość i konkurują w licznych festiwalach. Mieszkańcy miasta i turyści zapraszani są do aktywnego uczestniczenia w niesamowitych wydarzeniach oraz imprezach plenerowych. Największym powodzeniem cieszą się :

  • Międzynarodowy Festiwal Światła „Bella Skyway Festival”,
  • Międzynarodowe Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek,
  • Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica”,
  • Toruński Festiwal Nauki i Sztuki,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest”,
  • Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Kontakt”.

Świetne jedzenie

Czy wiesz , że w Toruniu zjesz nie tylko słodkie pierniki, ale także znakomitą włoską pizzę, wypiekaną w piecu opalanym drewnem? Po długim zwiedzaniu każdy nabiera apetytu! Stare Metropolis to restauracja, która spełni oczekiwania wszystkich, którzy lubią dobrze zjeść. W przytulnych, pięknie zaaranżowanych wnętrzach tej włoskiej restauracji spędzisz miłe i wesołe chwile. W lecie możesz delektować się pysznymi daniami, (np. ręcznie wyrabianym makaronem z aromatycznym sosem), w ogródku, na świeżym powietrzu!

Przyjedź do Torunia i spaceruj brukowanymi uliczkami po zmroku. Światła latarni tworzą bajeczny klimat, a średniowieczne kamienice kryją wiele tajemnic! Z Grodu Kopernika przywieziesz niezapomniane wspomnienia!

 

24 sierpnia 20181260Views

Sycylia – wyspa o plażach dla każdego

Zdrowie na wakacjach, czyli 5 porad lekarzy