close
Główne atrakcje turystyczne Krakowa

Główne atrakcje turystyczne Krakowa

Kraków to jedno z większych i najbardziej uczęszczanych miast Europy Wschodniej, posiadające bogatą historię.

Kraków to jedno z większych i najbardziej uczęszczanych miast Europy Wschodniej, posiadające bogatą historię.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Dlatego rocznie do Krakowa zjeżdżają miliony turystów z całej Europy chcąc zobaczyć najbardziej atrakcyjne zabytki tego urokliwego miasta.

Główną atrakcją w Krakowie jest Zamek Królewski na Wawelu. Dawna rezydencja królewska obecnie posiada 6 ekspozycji, z czego pięć mieści się wewnątrz zamku, a szósta – ogrody królewskie – w innej części rezydencji. W zamku znajdują się więc Zbrojownia, Skarbiec Koronny, Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie oraz Sztuka Wschodu. Ciekawostką jest ostatnia z wymienionych ekspozycji, „Sztuka Wschodu”, w której znajdują się różnego typu orientalia, które w swoich prywatnych kolekcjach zbierali królowie. Najwięcej tego typu rzeczy zgromadził Jan III Sobieski po zwycięstwie nad Turcją pod Wiedniem.

Na Wawelu znajduje się także Bazylika Archikatedralna Świętego Stanisława i Świętego Wacława. Jest to miejsce koronacji królów Polski oraz ich pochówku. Łącznie w kryptach spoczywa 17 królów, wliczając w to Jadwigę i Annę Jagiellonkę. Ponadto możemy znaleźć tutaj groby rodzin królewskich, przywódców narodowych takich jak Józef Piłsudzki, czy wieszczy narodowych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę będąc w dawnej stolicy Polski? Na pewno godne zainteresowania jest Stare Miasto wraz z Rynkiem Głównym, na którym znajdują się sławne sukiennice oraz nie mniej sławny Kościół Mariacki uniesiony do rangi bazyliki mniejszej. W kościele znajduje się wspaniały ołtarz Wita Stwosza dedykowany Marii. Obraz przedstawia Zaśnięcie i Wniebowzięcie Marii Panny. Na skrzydłach bocznych widnieją sceny z życia Marii i Jezusa.

Ponadto w Krakowie warto zwiedzić kolegiatę św. Anny, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wiele innych wartych do zobaczenia zabytków i atrakcji turystycznych. Warto szukać hoteli w internecie pod frazą hotel Kraków, dzięki czemu szybko znajdziemy nocleg i będziemy mogli zwiedzać to urokliwe miasto nie spiesząc się.

Różnorodność miejsc noclegowych

La Chaux-de-Fonds nocą. W tle oświetlony stok narciarski. Źródło: www.i1.trekearth.com

La Chaux-de-Fonds i Le Locle, czyli tam, gdzie powstają szwajcarskie zegarki – Szwajcaria