close
Pałac loży masońskiej w Pęcicach koło Pruszkowa (zabytki pod Warszawą)

Pałac loży masońskiej w Pęcicach koło Pruszkowa (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Pęcicach składa się nie tylko z pięknych bawialni i sal balowych

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Pałac w Pęcicach składa się nie tylko z pięknych bawialni i sal balowych, ale także z tajemniczych piwnic masonów. Źr.:WikipediaKlasycystyczny pałac zbudowany w 1809 r. dla masona, księcia Pawła Sapiehy. Miały się w nim odbywać potajemne spotkania członków loży, w tym celu wykopano przestronne, specjalnie przystosowane piwnice. W czasie I wojny światowej został zniszczony, a potem odbudowany. Z kolei po II wojnie światowej Pęcice stały się jednym z oddziałów szpitala psychiatrycznego w Pruszkowie. Obecnie (po słynnym epizodzie z udziałem legendarnej spółki Art-B, która także interesowała się zabytkiem).

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Adres: 14 km na południowy zachód od centrum Warszawy (poniżej Pruszkowa).

Dojazd: cały czas Alejami Jerozolimskimi, potem skręcamy w prawo w Regulską, która przechodzi w Aleję Powstańców Warszawy.

Projektantem pałacu na Młocinach jest działający głównie w Saksonii rokokowy architekt J.F. Knöbel. Źródło: www.mlociny.org

Myśliwski pałacyk Heinricha Brühla na Młocinach (zabytki w Warszawie)

Pałac w Falentach. Źródło: Wikipedia

Pałac rodziny Opackich w Falentach (zabytki pod Warszawą)