close
Pałac w Helenowie (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Helenowie (zabytki pod Warszawą)

Pałac w Helenowie wziął swoją nazwę od siostry hrabiego Ostrowskiego

Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.Oto pałace i pałacyki w Warszawie i w województwie mazowieckim! Przygotowaliśmy dla Was zbiór ciekawych miejsc w okolicach Warszawy, idealnych na majówkę czy weekendowy wypad.

Pałac w Helenowie wziął swoją nazwę od siostry hrabiego Ostrowskiego, Heleny. Stara pocztówka pochodzi ze strony MON-uBiała, klasycystyczna rezydencja Tomasza Adama Ostrowskiego, a od połowy XIX w. Stanisława Potockiego, który kazał przebudować go na modłę neorenesansu. Po II wojnie światowej pałac w Helenowie stał się miejscem wypoczynku kadry oficerskiej, a obecnie mieści się w nim Ośrodek Reprezentacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej, tzn., że przyjeżdżają tu m.in. delegacje NATO.

Adres: Helenów to część Nowej Wsi, dokładnie pomiędzy Pruszkowem a Podkową Leśną (19 km na zachód i lekko na południe od centrum Warszawy).

Dojazd: Alejami Jerozolimskimi do Pruszkowa i potem w lewo do Nowej Wsi (cały czas jest to droga wojewódzka nr 719). Aby dojechać do samego pałacu w Helenowie, należy z 719-ki zjechać w prawo.

Pałac w Falentach. Źródło: Wikipedia

Pałac rodziny Opackich w Falentach (zabytki pod Warszawą)

Jabłonna - źródło: Wikipedia

Pałac prymasa Michała J. Poniatowskiego w Jabłonnie (zabytki pod Warszawą)