close
Ferma jeleniowatych w Kosewie

Ferma jeleniowatych w Kosewie

Spacer wśród oswojonych jeleni, w stadzie liczącym około 200 sztuk, pasącym się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Możliwość obejrzenia jeleni sika, kóz, królików itp.Spacer wśród oswojonych jeleni, w stadzie liczącym około 200 sztuk, pasącym się na pięknie położonych pastwiskach nad jeziorem Kuc. Wizyta u oswojonych danieli, muflonów oraz saren. Możliwość obejrzenia jeleni sika, kóz, królików itp.

Po lub przed spacerem wizyta w muzeum Stacji. Bogate zbiory poroży jeleni, danieli, saren i muflonów, unikalne kolekcje zrzutów obrazujące rozwój poroża. Wystawa fotografii przyrodniczej oraz specjalne seanse slajdów autorstwa L. K. Sawickiego pt. „Przyroda Polski”, ilustrowanych muzyką, odgłosami przyrody i zwierząt.

DOJAZD:

W Kosewie (trasa nr 16, pomiędzy Mrągowem a Mikołajkami) skręcić w kierunku Ukta; w Kosewie Górnym w lewo (wg szyldu reklamowego) w żwirówkę i dalej (ok. 1,5 km) wg strzałek na kamieniach. Samochody osobowe i autokary.

BILETY:

Do nabycia u przewodników. Grupy zorganizowane tylko po wcześniejszej rezerwacji. Rezerwacje i sprawy organizacyjne: Paweł Bogdaszewski, tel. kom. 0609 138 045 lub stacjonarny 089 742 43 80. Ceny 2009:

– bilet normalny; dorośli indywidualnie 15,- zł
– bilet normalny; dorośli grupy zorganizowane (20 -50 osób) , studenci, renciści i emeryci ( po okazaniu ważnej legitymacji) 12,- zł
– bilet ulgowy; dzieci i młodzież indywidualnie 7,- zł
– bilet ulgowy; dzieci i młodzież grupy zorganizowane (20 – 50 osób) 6,- zł

Dzieci poniżej 3 lat oraz piloci i opiekunowie grup są zwolnieni z opłat.

TERMINY ZWIEDZANIA w sezonie 2009:

TYLKO w okresie 1 maja – 31 sierpień, codziennie oprócz poniedziałków, od godziny 10.00 (otwarcie) do 17.00 (koniec przyjmowania turystów).

WAŻNE…

– prosimy o zaopatrzenie się w strój i obuwie adekwatne do warunków atmosferycznych – zwiedzanie polega głównie na spacerze po górzystych pastwiskach pod gołym niebem!
– zwierzęta boją się PARASOLI!
– nie można wprowadzać do zwierząt wózków z dziećmi – proszę się liczyć z koniecznością noszenia maluchów!
– osoby starsze lub mające kłopoty z chodzeniem mogą mieć problemy z pokonaniem całej trasy

STACJA MOŻE BYĆ CZASAMI ZAMKNIĘTA Z POWODU ZABIEGÓW NA ZWIERZĘTACH lub WYJĄTKOWO NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY – najlepiej upewnić się telefonicznie i nie jechać w ciemno!


Booking.com
8 czerwca 20101586Views
Chorwacja

Chorwacja (Croatia)