close

Krzyż św. Brunona

Krzyż św. Brunona

W Giżycku, nad jez. Niegocin, między torem kolejowym a brzegiem jeziora, na niewielkim wzgórzu znajduje się krzyż upamiętniający misję chrystianizacyjną prowadzoną przez św. Brunona w 1009 roku. Wzgórze, na którym stoi krzyż nosi imię tego świętego.W Giżycku, nad jez. Niegocin, między torem kolejowym \ a brzegiem jeziora, na niewielkim wzgórzu znajduje cheap mlb jerseys się krzyż upamiętniający misję chrystianizacyjną prowadzoną przez św. Brunona w 1009 \roku. Wzgórze, na którym stoi krzyż nosi skalnym imię tego świętego.

Krzyż św. BrunonaBrunon z Kwerfurtu. Niemiecki misjonarz, hagiograf i arcybiskup, brał udział w misjach starając się nawrócić plemię Jaćwingów. Postać Świętego Brunona ciągle stanowi żywy pomost między narodami, historia jego życia i działalności ewangelizacyjnej łączy bowiem dwa miasta – Kwerfurt w Niemczech, gdzie się urodził oraz Giżycko, w którym jak podają różne źródła misjonarz zginął śmiercią męczeńską 9 marca 1009 roku.

W 900 rocznicę śmierci męczennika giżycczanie oddając hołd wielkiemu misjonarzowi wznieśli żeliwny krzyż na Wzgórzu Świętego Brunona. Biskup patronuje również jednej z giżyckich parafii.
Do Wzgórz Brunona można dojść od strony zachodniego brzegu Kanału Łuczańskiego w centrum Giżycka (to przeciwny brzeg niż Romantyczny ten na którym jest plaża), kierując się brukowaną drogą biegnącą między torem kolejowym a brzegiem jeziora Niegocin.


Booking.com
8 czerwca 20103342Views
Chorwacja

Chorwacja (Croatia)