close
Gdzie w Poznaniu otrzymasz informację kulturalną i turystyczną?

Gdzie w Poznaniu otrzymasz informację kulturalną i turystyczną?

Poznań, czyli stolica Wielkopolski, ma przed turystami wiele do odkrycia. To piękne miasto, położone nad Wartą posiada liczne zabytki, klimatyczny Stary Rynek oraz dużo miejsc, w których da się aktywnie spędzić czas. W wakacje odbywa się tu kilka dużych festiwali kulturalnych, a także inne wydarzenia takie jak letnie koncerty nad Maltą czy kino letnie. Planując podróż do stolicy Wielkopolski, warto wcześniej dowiedzieć się, gdzie w razie potrzeby szukać informacji kulturalnej i turystycznej.

Internet to nie wszystko

Stwierdzenie, że wszystko jest w internecie, nie zawsze się sprawdza. Często informacji o ciekawych, ale małych wydarzeniach kulturalnych nie zamieszcza się na serwisach czy portalach, a dowiedzieć o nich można się tylko na miejscu w konkretnych ośrodkach. Warto jednak sprawdzić kilka stron przed wycieczką do Poznania i poszukać na nich interesujących spotkań czy festiwali. Dzięki temu łatwiej będzie zorientować się na miejscu. Oczywiście pierwszym miejscem, które kojarzy się z informacją turystyczną, jest CIM – Centrum Informacji Miejskiej. To tutaj znajdują się mapy miasta, można zakupić lokalne pamiątki czy dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w mieście. CIM to miejsce, w którym również da się zakupić bilety na konkretne wydarzenia i zarezerwować miejsca. Można otrzymać tu też Poznańską Kartę Turystyczną, zakupić lokalne publikacje czy wynająć przewodnika.

Informacje spoza centrum

Nie zawsze po drodze turystom do miejskich centrów informacji, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie jeszcze w Poznaniu otrzymać można informację turystyczną i kulturalną. Galerie handlowe to właśnie jedna z tych lokalizacji – dostaniesz tu m.in. broszury turystyczne czy bezpłatne mapy. Np. w galerii Posnania (https://posnania.eu) punkty Info udzielają informacji nie tylko o zabytkach, muzeach czy parkach, ale także na temat lokalnych wydarzeń kulturalnych z możliwością rezerwacji biletów. To przydatne z wielu powodów – po pierwsze sytuacja często wymaga od nas szybkich zakupów, których dokonać można na miejscu, a po drugie istnieje możliwość pozostawienia pociech pod opieką animatorów i opiekunów. Co więcej, istotnych wskazówek turystycznych nie tylko dowiemy się osobiście, ale także dzwoniąc pod konkretny numer telefonu lub wysyłając e-maila.

Lokalne ośrodki kultury

W Poznaniu działa mnóstwo ośrodków kultury, kin studyjnych, centrów sztuki i teatrów, w których zobaczyć można wyjątkowe spektakle, przedstawienia czy wziąć udział w festiwalach. Dlatego czasem warto po prostu wybrać się w konkretne miejsce i tam poszukać interesujących wydarzeń. Nawet jeżeli w tej lokalizacji nie będzie nic, co nas zaciekawi, to z pewnością uzyskamy informację o innych miejscach czy aktualnie odbywających się imprezach.

Jak najlepiej przedostać się na lotnisko Okęcie przed rodzinnymi wakacjami?

Wakacje nad morzem turyści rezerwują głównie online. Szybko przybywa rezerwacji przez urządzenia mobilne