close
Autokarem po Europie

Autokarem po Europie

Jednym z pomysłów na spędzenie urlopu jest wycieczka autokarowa. To popularne i sprawdzone rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy z bliska chcą poznać różne kraje. To prawdziwa przygoda obserwować zmieniającą się naturę, różnorodną architekturę i próbować lokalnych przysmaków. Ten rodzaj odpoczywania pomimo dość wyczerpującej formy pozwala na poznanie kultury danego regionu i w przeciwieństwie do wyjazdów stacjonarnych umożliwia w krótkim czasie zwiedzenie wielu atrakcyjnych miejsc. Co istotne, doświadczeni piloci będą oprowadzać po wyjątkowych zabytkach, mówić o tajemnicach, których nie znajdziemy w książkach, zapewnią niezapomniane wrażenia na długo. W wycieczkach autokarowych to jest właśnie najbardziej magiczne, jak wiele wspomnień można przywieźć z wakacji.

Bałkany w zasięgu ręki

Jednym z coraz bardziej popularnych kierunków wycieczek jest Albania autokarem. Ten kraj położony w sercu Bałkanów zachwyca przede wszystkim pięknymi górzystymi terenami oraz dostępem do Morza Adriatyckiego i Jońskiego. Warto jechać do Albanii, by poznać niełatwą historię tych terenów i przyjrzeć się, jak pięknie kraj może się odbudowywać, otwierać na świat. Turystycznie ten rejon staje się bardzo konkurencyjne dla znanej i lubianej Chorwacji. Kusi niższymi cenami i coraz lepszymi standardami usług hotelowych. Albania to kulturowy i etniczny konglomerat, w którym przenikają się różne wpływy grup etnicznych. Ten dość egzotyczny dla nas kraj i pod kątem zwyczajów, jak i chociażby kuchni w części nadmorskiej jest utrzymana w klimacie europejskim. Wycieczka autokarowa może być doskonałą okazja do zobaczenia różnych obliczy Albanii i jej niesamowitych zabytków.

Raj dla turystów

Chorwacja od wielu lat staje się bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnych wycieczek autokarowych i stacjonarnych. Moda na ten kraj wynika przede wszystkim z warunków klimatycznych – słoneczna pogoda, ciepła i niezwykle czysta woda i różnorodny krajobraz to jest to, co przyciąga amatorów plażowania oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Turystów Chorwacja autokarem przyciąga architektonicznymi perełkami zabytkowych miast takich jak Pula, Rovinja, Zadar, kwitnącymi metropoliami Dubrownikiem i Zagrzebiem oraz świątyniami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Porecu koniecznie trzeba zwiedzić Bazylikę Eufrazjusza datowaną na VI w. naszej ery. W Szybeniku mamy piętnastowieczną gotycko-renesansową katedrę św. Jakuba.

Poza architekturą warto poświęcić czas na podziwianie niesamowitej chorwackiej natury. Turystów kuszą długie wybrzeża, piękne plaże i maleńkie wysepki, a także rozległe parki krajobrazowe z wyznaczonymi szlakami, dzikimi zwierzętami, jeziorami i wodospadami. Chorwacja to również wielka gratka dla miłośników górskich wspinaczek. Poza zwiedzaniem Chorwacja to doskonałe miejsce na zabawę do białego rana. W znanych kurortach kwitnie życie nocne, a dyskoteki i kluby pękają w szwach od spragnionych atrakcji turystów.

3 lipca 20171265Views
Dubrownik- panorama miasta

Dubrownik (Dubrovnik) – Zabytek Światowego Dziedzictwa Kultury

Cudze chwalicie… Jastarnia