close
Halloween: Wycieczka śladami Hrabiego Draculi – Transylwania, Rumunia.

Halloween: Wycieczka śladami Hrabiego Draculi – Transylwania, Rumunia.

Ruiny zamku Poenari

Korzystajcie z tej najciemniejszej nocy w roku i odwiedźcie rodzinne strony prawdziwego Księcia Ciemności, Hrabiego Draculi!

Korzystajcie z tej najciemniejszej nocy w roku i odwiedźcie rodzinne strony prawdziwego Księcia Ciemności, Hrabiego Draculi!

Ruiny zamku Poenari, prawdziwego miejsca gdzie żył Vlad Palownik. Źródło: www.pasthorizonspr.com

Rumuńskie biuro podróży „The COMPANY OF MYSTERIOUS JOURNEYS” organizuje wyjazd „Classic Dracula Society Tour”, który w tym roku będzie trwał od 28.10. do 04.11.2013 r.

W jego trakcie zwiedzicie tajemnicze miejsca Bukaresztu (Bucureşti) oraz weźmiecie udział w procesie czarownic w miejscowości Sighisoara – jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast tej części Europy, pełnym zabytkowych kościółków i kamienic i charakterystycznych, wąskich uliczek, w których (uwaga!) bardzo łatwo można się zgubić.

Kulminacyjnym punktem wyprawy do kraju wampirów będzie zabawa do utraty tchu na całonocnej imprezie halloweenowej w XV-wiecznym zamczysku w Hunedoarze. Co prawda najsłynniejszy wampir świata tak naprawdę urzędował na zamku Poenari (rejon Ardżesz, w środkowej Rumunii), jednak pod koniec XIX w. niestety znaczna część tej budowli obsunęła się do rzeki. Tym samym, Hunedoar dużo lepiej nadaje się do organizacji tego rodzaju imprez niż otwarte, wietrzne ruiny Poenari.

Jeśli uda Wam się przeżyć tę straszliwą noc, czeka Was jeszcze zwiedzanie Sybinu (Sibiu), pięknego, średniowiecznego miasta z katedrą, gdzie pochowano syna Vlada Draculi, księcia Mihneę I Złego. W ostatnich dniach zobaczycie jeszcze Braszów (Brasov), czyli krzyżackie miasto założone w 1211 r., obecnie ósme co do wielkości w całej Rumunii oraz zamek w Branie. To właśnie w nim słynny irlandzki pisarz, Bram Stoker umieścił akcję swojej książki „Dracula” z 1897 r., tutaj także nakręcono liczne filmy o tej tematyce.

Koszt całej wyprawy (wliczając w to zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport między kolejnymi miejscowościami) wynosi 990 euro od osoby (jeśli jedziemy sami) albo 897 euro (jeśli śpimy w pokoju 2-osobowym).

Więcej: http://www.mysteriousjourneys.com/halloween-2013-transilvania/

Łódź to także wspaniałe wille włókienniczych potentatów (akurat ta na sprzedaż!)

Hotele w Łodzi

Ruiny zamku w Čachticach gdzie mieszkała wampirzyca Elżbieta Batory

Najmroczniejsze miejsca świata, czyli gdzie spędzić Halloween?