close
Rejsy po Bałtyku – ciekawy sposób na niezapomniana atrakcję turystyczną

Rejsy po Bałtyku – ciekawy sposób na niezapomniana atrakcję turystyczną

Jachty

Rejsy wycieczkowe po Bałtyku znane są od lat. Wylicza się, iż ponad połowa Polaków chociaż raz było nad polskim morzem – domyślać się można, że również większość z nich miała okazję w taką podróż się wybrać.

Rejsy wycieczkowe po Bałtyku znane są od lat. Wylicza się, iż ponad połowa Polaków chociaż raz było nad polskim morzem – domyślać się można, że również większość z nich miała okazję w taką podróż się wybrać.

Te są dostępne praktycznie w każdym kurorcie nadmorskim – wiadomo przecież, że to jedna z głównych atrakcji podczas pobytu spragnionych wrażeń wczasowiczów.

Niegdyś rejsy oferowane były przede wszystkim w miejscowościach, w którym istniał port bądź wybudowano molo – statki, łodzie, barki czy jachty muszą przecież gdzieś cumować. Obecnie rejsy są tak popularne, że organizatorzy czy wypożyczalnie jachtów dysponują obszernymi propozycjami dla turystów w różnych wariantach.

Na pewno pamiętamy czasy dzieciństwa, kiedy jadąc nad polskie morze, oczyma wyobraźni już widzieliśmy siebie na dziobie statku, podziwiających otchłań Bałtyku. W rzeczywistości rodzice zabierali nas na olbrzymi statek wycieczkowy a sam rejs trwał jakąś godzinę. Wtedy największą atrakcją był dla nas pokładowy bar szybkiej obsługi. Na otwartej strefie pokładu wiało mocno, w środku za to zwykle brakowało miejsc siedzących, bo te okupowane były przez innych żądnych ciepła i ciszy. Ciekawym rozwiązaniem były natomiast rejsy z przewodnikiem, który raczył podróżujących morskimi opowiastkami. Niektóre typy statków wycieczkowych oferowały zejście pod pokład, gdzie w małych okienkach można było zobaczyć podwodny świat morza. Takie rejsy nadal są proponowane turystom i nieprzerwanie cieszą się dużą popularnością.

Na przestrzeni lat powstało jednak kilka rozsądnych alternatyw, dobrych sposobów na obcowanie z morzem w spokoju, w komforcie i według własnych zasad i planu. Na Zatoce Puckiej możemy wypożyczyć łódź, kuter czy małą barkę – wiadomo, że tam, gdzie nie ma dużych fal ten sprzęt sprawdzi się idealnie. Dobrym rozwiązaniem jest także katamaran, który dostarczy niebywałych emocji i wrażeń. Weźmy jednak pod uwagę, że rejsy na tego rodzaju sprzęcie nie potrwają zbyt długo ze względu na brak odpowiednich warunków na przykład w celu odpoczynku.

Jeśli chcemy jednak zaszaleć i przeżyć przygodę na otwartym morzu wybierzmy raczej inną maszynę. Wypożyczalnie jachtów będą do tego idealne. Tutaj oferowane są różne ich rodzaje, według wielkości czy komfortu. Oczywistym jest, że to właśnie jachty luksusowe cieszą się największą popularnością – przecież na wczasach można zaszaleć.

Wypożyczając jacht wraz z kapitanem możemy w pełni czerpać przyjemność z rejsu – taka zresztą opcja jest najbardziej preferowana. Skipper oprócz właściwego poprowadzenia jachtu, z przyjemnością zdradzi nam kilka tajemnic morza i uraczy historiami prawdziwych wilków morskich.

Zauważono, że luksusowe jachty, które kursują po Bałtyku to te wypożyczane i nie ma czemu się dziwić. Czy naprawdę musimy nabywać tego rodzaju pojazd na własność, by korzystać z niego tylko w sezonie wakacyjnym? Jeśli nas stać to i owszem jednak doskonałym rozwiązaniem jest właśnie ich wypożyczanie.

Rejsy na morzu przy wykorzystaniu jachtów pozwalają na swobodę i dowolność wyboru jeśli chodzi o obranie kierunku podróży. Moc wrażeń dostarczą dodatkowe atrakcje jak możliwość nurkowania czy wędkowania. Każdy również korzysta z możliwości komfortowego zażywania kąpieli słonecznych. Dodatkowo, w krótkim czasie dopłyniemy do najbardziej uroczych zakątków nadbrzeża, które nie są odstępne od strony lądu.

Zdecydowanie wynajmowanie jachtów wypiera powszechne dotąd rejsy wycieczkowe statkami. Ich główną zaletą jest zachowanie prywatnego charakteru i odpoczynek od zgiełku w przestworzach Bałtyku. Szaleństwo i nietuzinkowe atrakcje pozwolą na naładowanie pozytywną energią i nabranie sił na zmaganie się z szarą codziennością. Czyż nie każdemu należy się odrobina relaksu i luksusu?

Słoneczna trasa w Stuhleck. Źródło: www.stuhleck.at

Ośrodek narciarski Stuhleck – Spital am Semmering (Styria, Austria)

Kalendarz 2014 Beaty Pawlikowskiej

KONKURS !!! Wygraj wspaniały kalendarz podróżniczy na rok 2014!