close
TOP 5 najpiękniejszych miejsc we Włoszech

TOP 5 najpiękniejszych miejsc we Włoszech

Włochy to nie bez powodu jeden z najchętniej odwiedzanych krajów na świecie. Liczba pięknych, magicznych miejsc przekracza tu wszelkie normy, ale równocześnie Włochy cierpią na nadmiar turystów. Być może dlatego właśnie najpiękniejsze włoskie miejsca to te, o których jeszcze niewielu słyszało.

1. Wyjątkowy włoski przewodnik

2. Jakie są najpiękniejsze miejsca we Włoszech?

Wyjątkowy włoski przewodnik

Rzym, Florencja, Mediolan i Wenecja – to tylko kilka miast, które w sezonie przeżywają natłok turystów. Najbardziej znane lokalizacje i historyczne zabytki znane z kadrów filmowych okupowane są od rana do nocy i trudno w ich okolicy poczuć prawdziwie włoskiego ducha. Kryje się on w małych miasteczkach, rodzinnych winnicach i lokalnych knajpkach z przepisami przekazywanymi z pokolenie na pokolenie. W takie miejsce zabierze Was tylko lokalny włoski przewodnik – lub pisany z pasją blog o Włoszech. Albo książkowy przewodnik po Włoszech, stworzony przez ludzi, którzy pizzę jedzą tylko rękami.

Jakie są najpiękniejsza miejsca we Włoszech?

Każdy ma swoją subiektywną listę pięknych miejsc we Włoszech – pozostaje tylko wymienić się spostrzeżeniami i zaproponować nowe, wyjątkowe miejsca do odwiedzenia. Z zastrzeżeniem, że tu nie będziemy wspominać o tych, które już wszyscy znają, nawet jeśli we Włoszech nigdy nie byli. Do dzieła więc!

  1. San Gimignano ­– zwane „Manhattanem średniowiecza”, ze względu na strzeliste wieże widoczne już z daleka. Obowiązkowy punkt wycieczki podczas zwiedzania okolic Florencji.
  2. Positano – no dobrze, małe miasteczko Positano położone na wybrzeżu Amalfi niedaleko Neapolu zyskało już międzynarodową sławę ze względu na swoje niezwykłe piękno i zapewne zwiedzając je trudno będzie opędzić się od turystów. Mimo to – warto!
  3. Alberobello – kolejne miasteczko (ileż pięknych miejscowości skrywają Włochy!), tym razem położone w regionie Apulia, czyli w obcasie italskiego buta. Alberobello wyróżnia się zabawną zabudową małych okrągłych domków zwanych trulli.
  4. Szmaragdowe Wybrzeże – zwane też perłą Sardynii, Costa Smeralda lub po prostu rajem na ziemi. Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych plaż w całych Włoszech, ale o prawdziwej wyjątkowości świadczy przemyślana infrastruktura turystyczna, która stara się komponować z naturalnym krajobrazem.
  5. Taormina – nie mogło wśród tego zestawienia zabraknąć któregoś z wyjątkowych miejsc położonych na hipnotyzującej Sycylii. Padło na Taorminę – położoną u stóp wulkanu Etna z antycznym amfiteatrem, z którego rozciąga się zachwycający dech w piersiach widok. Wielu artystów i pisarzy wspominało o wizycie w Taorminie w kategoriach niezwykłego, duchowego przeżycia. Mamy nadzieję, że każde z przytoczonych tutaj miejsc wzbudzi w czytelniku podobne uniesienia!

undefined


Booking.com

Romantyczny weekend na Mazurach – pomysł na ciekawy prezent

Sevilla - Katedra

Sewilla (Sevilla) – miasto flamenco, tapas i wspaniałych zabytków