close
Zimowe morsowanie nad morzem? Tylko w bezpiecznych warunkach!

Zimowe morsowanie nad morzem? Tylko w bezpiecznych warunkach!

Jasne, wszyscy wiemy, że Łeba czy Grzybowo to bardzo popularne nadmorskie kurorty, które latem tętnią turystycznym życiem. Kojarzymy je z pięknymi plażami, bliskością zjawiskowych parków narodowych, promenadami czy szlakiem latarni morskich. Ale zimą te miasta mają do zaoferowania coś jeszcze – morsowanie w polskim morzu! Atrakcja tylko dla odważnych i zaprawionych w bojach.

Z tekstu dowiesz się:

 • na co uważać podczas morsowania,
 • jak przygotować się do morsowania w morzu,
 • dlaczego warto zadbać o hotele blisko plaży,
 • czego potrzebujesz w hotelu w Łebie po morsowaniu.

Hotele. Łeba i przystanek morsowanie

Morsowanie, czyli kąpiele w morzu lub innym zimnym zbiorniku wodnym, może być naprawdę korzystne dla naszego zdrowia. W końcu taka aktywność m.in.:

 • wymusza produkcję endorfin,
 • podnosi odporność,
 • poprawia krążenie.

Nie rób tego jednak w pojedynkę. Przeżyj przygodę z morsowaniem w morzu Bałtyckim w towarzystwie. To podniesie poziom bezpieczeństwa i utworzy zupełnie nowa więź między Tobą a Twoimi znajomymi. Nad morzem znajdzie się miejsce dla wszystkich chętnych, także poza sezonem. Dlatego nie zwlekaj i rezerwuj noclegi. Hotel Łeba czy Grzybowo hotel czekają!

Jak przygotować się do morsowaniu w morzu w Łebie lub Grzybowie?

Kilka lat temu morsowanie zyskało dużą popularność. Jednak nie jest to aktywność, na która mogą pozwolić sobie wszyscy i którą można zrobić absolutnie bez żadnego przygotowania.

Dlatego, jeśli chcesz morsować i to morsować w polskim morzu, najpierw:

 1. Stopniowo oswajaj swój organizm z niskimi temperaturami – trzymaj dłonie i stopy w zimnej wodzie, regularnie zażywaj w domu zimnych pryszniców i lodowatych kąpieli. Najlepiej przez kilka miesięcy przed wejściem zimą do morza.
 2. Zaplanuj odpowiednią rozgrzewkę, którą wykonasz tuż przed wejściem do wody. W Internecie znajdziesz wiele podpowiedzi w tym temacie. Potraktuj ten punkt poważnie, Twój organizm będzie za to wdzięczny.
 3. Naucz się odpowiednio oddychać i tym oddechem uspokajać swoje ciało. To pomoże Ci opanować jego reakcje w stresującej sytuacji, którą jest ekspozycja na bardzo niskie temperatury. Wim Hoff, czyli popularny Ice Man, służy radą! To pomoże Ci także zachować – nomen omen – zimną głowę i powoli, stopniowo zanurzać się w wodzie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się też ze swoim lekarzem i sprawdź, czy morsowanie w morzu jest w ogóle dla Ciebie.

Dlaczego warto zadbać o hotele Łeba blisko morza przy morsowaniu?

Jedna z głównych zasad bezpiecznego morsowania mówi,że po wyjściu z wody należy jak najszybciej się ogrzać. W tym celu po wyjściu z wody, jeszcze na plaży, wykonujesz szeregów ćwiczeń. Ale warto po prostu mieć też blisko do ciepłego pokoju. Hotel Łeba blisko morza – taki jak Saltic Łeba – sprawdzi się w tym celu idealnie. Dzięki temu unikniesz dodatkowego stresu, nagłych ruchów czy gwałtownych wstrząsów.

Łeba. Hotele przygotowane z myślą o Twoich potrzebach. Różnych potrzebach

Po morsowaniu ważne jest, aby odpowiednio zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego podczas przeglądania oferty hoteli Łeba upewnij się, że wybierzesz taki, który oferuje:

 • restaurację na miejscu,
 • Spa, w tym saunę,
 • przestronne pokoje.

Zastanawiasz się, po co to wszystko? Cóż, to proste. Po wyjściu z wody musisz szybko się ogrzać, np. właśnie dzięki skorzystaniu z sauny lub wzięciu gorącej kąpieli.

Bardzo ważne jest również to, żeby mieć nie tylko, czego się napić, ale i co zjeść. Pod wpływem zimna woda z organizmu… wyparowuje. A potrzebujesz jej do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego zadbaj o to, by w pokoju w hotelu w Łebie czy hotelu w Grzybowie były gotowe butelki z wodą i np. składniki na ciepłą herbatę z cytryną czy miodem. Z kolei w restauracji – najlepiej na miejscu, by nie musisz wychodzić na zimno – zamów rozgrzewającą od środka zupę, np. rybną. To takie połączenie przyjemnego smakowania lokalnej kuchni z pożytecznym rozgrzewaniem ciała.

Łeba. Hotele przy plaży to raj dla morsów!

Uważna pielęgnacja po morsowaniu to konieczność.

Tak, morsowanie niesie ze sobą wiele korzyści, ale i one nie pomogą Ci, jeśli zaniedbasz pozostałe elementy układanki. Morsowanie to cały rytuał, w którym nie warto pomijać żadnego etapu, dla własnego zdrowia.

Jeśli podejdziesz do tej aktywności odpowiedzialnie, to z pewnością będziesz czerpać większą przyjemność z doświadczania… niskich temperatur w okolicy hoteli w Łebie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na zimowy wyjazd?

Babia Góra – czy to dobry szlak dla najmłodszych?