close
Czy warto wyruszyć w podróż samemu? Czy warto wyruszyć w podróż samemu?

Czy warto wyruszyć w podróż samemu? Czy warto wyruszyć w podróż samemu?

Kiedyś samotne podróże były nie do pomyślenia. Dziś decyduje się na nie coraz więcej osób. Czy rzeczywiście warto stawiać czoła nieznanemu w pojedynkę? Jakie korzyści mogą z tego płynąć?

TY decydujesz

Grupowe wyjazdy wiążą się z szeregiem kompromisów. Dostosowanie planu do kilku osób zawsze odbywa się kosztem czyichś oczekiwań. Tymczasem decydując się na wycieczkę w towarzystwie własnych myśli możesz robić dokładnie to, na co masz ochotę. Jesteś tam dla siebie.

Odnajdź swoją siłę

Znalezienie się w innym kraju, zwłaszcza mocno różniącym się pod względem kulturowym, to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, gdy możesz liczyć tylko na siebie. Ta wizja może się z początku wydawać przerażająca, ale podejdź do niej jak do wyzwania, a strach ustąpi miejsca motywacji. Nawet najlepszy plan nie jest w stanie przewidzieć wszystkich czekających na Ciebie przeciwności losu. Dlatego też podróżowanie w pojedynkę to niesamowity trening charakteru, dzięki któremu przekonasz się, że jesteś silniejszy, niż Ci się wydawało.

Nowi ludzie

O ile nie decydujesz się na wyjazd w kompletne odludzie, nie martw się na zapas samotnością. Gwarantujemy, że na Twojej drodze szybko pojawią się fascynujące osoby. Z niektórymi nawiążesz przelotną relację, inni być może pozostaną Twoimi wieloletnimi przyjaciółmi. Samotne podróże zmobilizują Cię do doszlifowania swoich umiejętności interpersonalnych. Pomyśl tylko, ile historii ma do opowiedzenia każdy nowo napotkany człowiek.

Artystyczne zamiłowania

Jeśli jesteś typem kreatywnym, model podróżowania na własną rękę z pewnością przypadnie Ci do gustu. Wykorzystaj inspirację płynącą z przebywania w nowym środowisku to pisania, szkicowania czy fotografowania. Koniecznie zabierz ze sobą na wyjazd szkicownik lub ulubiony notes. Jeżeli zależy Ci na lekkim plecaku, zastąp ciężką lustrzankę telefonem komórkowym z aparatem dobrej jakości. Doskonale sprawdzi się choćby Samsung J5 2017 z optyką na poziomie 13 Mpix. Nie musisz się nigdzie spieszyć ani obawiać się oceny ze strony osób trzecich. Po prostu czerp jak najwięcej ze swoich doświadczeń, a następnie zamień te emocje w sztukę.

Nauka języka

Od lat próbujesz się zmotywować do poprawienia umiejętności językowych? Podróże w pojedynkę mają tę niezwykłą zaletę, że każdego dnia zmuszają człowieka do interakcji z innymi. Gdy chcesz spytać o drogę albo zamówić obiad, po prostu nie masz wyjścia. Zwłaszcza, kiedy wokół Ciebie nikt nie mówi po polsku. Odważ się na ten krok, a zobaczysz, że w kilka tygodni nauczysz się więcej, niż po latach spędzonych w szkolnej ławce.

Tęsknota za domem

Podróże nie zawsze są miłe, łatwe i przyjemne. Musisz zdawać sobie sprawę, że czasem doświadczysz chwil kryzysu, tęsknoty za domem. Pamiętaj wtedy o powodach, dla których zdecydowałeś się na tę przygodę oraz o powiedzeniu „co cię nie zabije, to cię wzmocni”. Uwierz nam, wrócisz silniejszy i pewniejszy siebie. Co więcej, od tej pory będziesz bardziej doceniał obecność najbliższych oraz ciepło, jakie potrafi zapewnić dom.

31 lipca 20181146Views

EKUZ z polisą, czyli jak ubezpieczyć się na wakacje

Co zwiedzić w Beskidzie Sądeckim? Turystyczne atrakcje w Beskidach