close
Wypoczynek w Polsce – gdzie na urlop i wakacje w marcu?

Wypoczynek w Polsce – gdzie na urlop i wakacje w marcu?

Marzec nie jest najpopularniejszym urlopowym miesiącem. Często zmieniająca się pogoda, roztopy, przedwiosenny deszcz ze śniegiem… nie zachęca do przemieszczania się po Polsce. Jednak warto odkryć uroki budzącej się wiosny i podróżować również w marcu – gdzie najlepiej spędzić marcowy urlop?

Zakopane i Podhale

Jeden z najpopularniejszych kierunków wycieczek stycznia i lutego, ale w marcu zwiedzisz podtatrzańskie miejscowości w dużo mniejszym tłumie. Bardzo prawdopodobne jest, że przedwiośnie będzie tu typowo zimowe – idealne warunki do spacerów dolinami czy wyjazdów kolejką. Wyprawy w wysokie góry mogą być niebezpieczne, z powodu oblodzenia i zagrożenia lawinowego. Jednak również u podnóża Tatr można podziwiać ich majestat: zwiedzając okoliczne muzea, słynny teatr Witkacego lub relaksując się w pensjonacie.

Karpacz

Kto nie ma lubi zbyt wysokich gór, będzie zachwycony pięknem Karkonoszy. Urokliwe zakątki i masa atrakcji zadowolą każdego turystę: zarówno najmłodszego, jak i nieco starszego. Pogodne marcowe dni umożliwią obserwowanie budzącego się życia, te z gorszymi warunkami pozwolą na korzystanie z innych przyjemności. Spragnieni odpoczynku mogą skorzystać z gabinetów SPA i innych udogodnień. Lubiący aktywny wypoczynek z pewnością nie przejdą obojętnie obok interesujących propozycji licznych instytucji kultury ulokowanych w tym miejscu.

Polskie zamki

Przez wieki na terenie Polski powstało tysiące zamków. Polskich, czeskich, niemieckich, krzyżackich… W wielu miejscach zamki są prowadzone przez prywatne osoby, dzięki czemu są idealną kierunkiem na marcowe wakacje. Wypoczynek w prawdziwym zamku – królewskie posiłki, wystawne pomieszczenia, monarsze noclegi – będzie to z pewnością niezapomniany urlop! Noclegi na zamku i zwiedzanie okolicy to dobry pomysł przedwiosenny wypoczynek w niezwykłych okolicznościach.

Miasta na weekend i na dłużej

Zazwyczaj wypoczynek kojarzymy z ucieczką z miasta. Może zatem warto uciec do innego miasta? Poznawanie metropolii, ich historii, współczesności, ciekawych obiektów to sposób na równie udany wypoczynek. Pobyt w nowym miejscu, zwiedzanie najpopularniejszych zabytków i spacery historycznymi ulicami pozwolą na skuteczny i aktywny wypoczynek.

Wiosenne morze

Morze nie jest najbardziej atrakcyjnym wiosennym wyborem – tu dłużej czuć chłod zimy i mroźny wiatr. Jednak warto odkryć uroki Bałtyku także o tej porze. Liczne hotele i pensjonaty oferują interesujące atrakcje, które umilą pobyt nad polskim morzem. Marzec to idealny czas na pozimową regenerację i relaksujące kąpiele w basenach. Zabiegi pielęgnacyjne czy masaże świetnie wpłyną na kondycję ciała – wiosnę będziesz witać wypoczęty i odnowiony.

Marzec jest idealnym czasem na spokojny wypoczynek, bez tłumów w miejscowościach turystycznych i w pogodzie sprzyjającej relaksowi w SPA. Ciepłe wiosenne słońce zachęca do długich spacerów i podziwiania piękna wiosennej przyrody – a Ty gdzie wybierzesz się na urlop w marcu?

LesnyDwor.karpacz.pl

20 lutego 201712015Views
Sevilla - Katedra de Santa María

Hiszpania

Tani city break samochodem