close
Konkurs jesienną porą

Konkurs jesienną porą

Serwis bezmapy.pl dynamicznie się rozwija. Z każdym dniem przybywają nowi użytkownicy i artykuły. Jednak najcenniejsze są dla nas właśnie Wasze galerie, relacje i porady, bo są najciekawsze i najbardziej przydatne dla innych.

Serwis bezmapy.pl dynamicznie się rozwija. Z każdym dniem przybywają nowi użytkownicy i artykuły. Jednak najcenniejsze są dla nas właśnie Wasze galerie, relacje i porady, bo są najciekawsze i najbardziej przydatne dla innych.

Podziel się z innymi użytkownikami swoją wiedzą i zdjęciami z podróży.

Jeśli jeszcze nie masz konta na bezmapy.pl zarejestruj się i dodaj w swoim profilu galerię, relację lub min. 10 porad z miejsc w których byłeś.
Następnie na adres konkurs@bezmapy.pl wyślij link do swojej publikacji w temacie wpisując: „Konkurs jesienną porą”

Konkurs trwa do 30 listopada.

Na zwycięzców czeka jedna z czterech książek:

Wielkie miasta wczoraj i dziś
Wielkie miastaNajwspanialsze miasta świata jakie są dzisiaj, jakie były niegdyś?
Oto niepowtarzalna okazja porównania epok odległych w czasie: kolorowe folie, na których odtworzono dawny wygląd miast, nakładane na współczesne zdjęcia, ukazują współczesne metropolie takimi, jakimi były przed wiekami, to, jak powstawały, rozkwitały i zmieniały się.
Autor Jim Antoniou architekt i urbanista, w interesujący sposób opisuje ważne i znane wydarzenia historyczne i ludzi z nimi związanych, przytacza liczne anegdoty dotyczące przełomowych wydarzeń i życia codziennego.
Piękne zdjęcia, kolorowe ilustracje i plany miast oraz poglądowe szkice pomagają wyobraźni w podróży przez stulecia.


Wikingowie. Życie, legendy i sztuka

WikingowieKsiążka przedstawia wojowniczy lud wikingów. Znany ze swej ekspansywności stworzył jednocześnie wspaniałe dzieła sztuki oraz niezwykłą wizję świata.

Objaśnia tajemnicze symbole i motywy zdobnicze : smoki, potwory, dzikie bestie, omawia sztukę wikingów w kontekście wiedzy, tradycji, sztuki wojenne … , sztuki wojennej i mitologii Skandynawów.

Morze śródziemne przewodnik National Geographic
Morze śródziemneGdyby komuś udało się zanurkować w wodach Morza Śródziemnego wiele tysięcy lat temu, ujrzałby pejzaż znany z dzisiejszego Morza Czerwonego czy Wielkiej Rafy Koralowej.
Skarby błękitnych wód Morza Śródziemnego nieodmiennie przyciągają miłośników podmorskich wypraw.
Wspaniałe fotografie, barwne ryciny i wyczerpujące opisy pomogą płetwonurkom rozpoznać najczęściej występujące w Morzu Śródziemnym ryby, bezkręgowce i rośliny.
Książka odsłoni przed Tobą niezwykły świat podmorskich głębin i jego tajemnice.

ANDY
PoORYGINAL - Andynad 100 kolorowych fotografii.
Groźne, niezapomniane i dziko piękne Andy przeszywają niebo łańcuchem o długości pięciu tysięcy mil, który rozciąga się od Patagonii po wybrzeże Morza Karaibskiego. Nie jest łatwo przedstawić naturę tych wspaniałych gór. Wymaga to niezwykłej wrażliwości i umiejętności.
Mało kto mógłby wykonać tę pracę lepiej niż dwóch uzdolnionych artystów, którzy stworzyli tę książkę. Wspaniałe zdjęcia Pablo Corrala Vegi doskonale komponują się z elokwentną prozą powieściopisarza Mario Vargasa Llosy.
Obaj urodzeni w tym rejonie, podjęli współpracę składając z głębi serca hołd górom – panoramiczny i jednocześnie głęboko osobisty wynik połączenia piękna z rzadką umiejętnością postrzegania, która poprzez wspaniałe widoki i egzotyczne kolory ukazuje prawdziwą duszę andyjskiej kordyliery i ludzi, którzy nazywają ją swoim domem.

6 listopada 20101271Views
Leśna Huta - Szklarska Poręba

Leśna Huta – Szklarska Poręba

targ

Maroko