close
Jak zaoszczędzić pieniądze w Barcelonie?

Jak zaoszczędzić pieniądze w Barcelonie?

Dzieła Gaudiego w Parku Guell to jedne z najchętniej oglądanych obiektów w Barcelonie

Barcelona, która jest jednym z piękniejszych miast Europy, jest także bardzo niebezpieczna jeśli chodzi o wydatki.

Barcelona, która jest jednym z piękniejszych miast Europy, jest także bardzo niebezpieczna jeśli chodzi o wydatki.

Turyści, którzy nie przywykli do korzystania z darmowych wycieczek, tourów i innych atrakcji mogą mieć się na baczności. Po powrocie bowiem na pewno okaże się, że stan ich konta jest mocno nadszarpnięty. Co zrobić, aby tego uniknąć?

Przeczytajcie nasz artykuł, który na pewno podsunie Wam kilka pomysłów jak zaoszczędzić w stolicy Katalonii!

duze - Dzieła Gaudiego w Parku Guell to jedne z najchętniej oglądanych obiektów w Barcelonie

1) Hostel z kuchnią
Czasem spanie w tanim hotelu nie wystarczy, by zaoszczędzić tyle pieniędzy, ile byś chciał. O ile to możliwe, staraj się znaleźć hostel, który wyposażony będzie w aneks kuchenny, gdzie samodzielnie będziesz mógł przygotowywać sobie posiłki. Nie mówimy, żeby nie chodzić do restauracji i nie poznawać miejscowych kulinariów. Po prostu radzimy, żebyście stołowali się w restauracjach tylko raz dziennie – w porze obiadu, zaś śniadania i kolacje przygotowywali sobie sami w hostelu. To samo tyczy się porannej herbaty i kawy oraz wieczornych drinków!

2) Menu dnia
W porze obiadu szukaj restauracji oferujących „Menu Dnia”, czyli zestaw potraw za specjalną, tańszą cenę. W Barcelonie kosztuje on zazwyczaj 10 euro i składa się z przystawki, zupy, dania głównego, napoju, a często nawet i deseru!

3) Kup T-10 za 9,45 euro
Jest to specjalny karnet 10 biletów na wszystkie środki komunikacji miejskiej w Barcelonie, w strefie 1: autobusy, tramwaje i kolej RENFE. Pojedynczy, jednorazowy bilet kosztuje 2 euro, oszczędność widać zatem wyraźnie. Ponadto na jeden taki karnet może podróżować kilka osób (wystarczy skasować go np. 4 razy w przypadku jeśli jadą 4 osoby, po prostu przechodząc przez bramkę i podając bilet kolejnej osobie), jest to zatem idealne rozwiązanie dla rodzin. Jeśli jest Was jeszcze więcej, zastanówcie się nad karnetem T-Familiar (70/30), czyli 70 przejazdów w ciągu 30 dni za 52,75 euro. Wszystkie karnety można kupić na każdej stacji metra czy w kioskach ruchu.

4) Transport z lotniska
Zamiast wydawać majątek na taksówkę, wsiądź do RENFE którego stacja El Prat de Llobregat znajduje się tuż obok lotniska. Pociąg zawiezie Cię bezpośrednio do centrum miasta (stacja Passeo de Gracia).

Capodanno we włoskim stylu na mediolańskim Piazza del Duomo. Źródło: www.festeamilano.it

Tanie hotele: Mediolan

Jak zapakować bagaż podręczny

Jak zapakować bagaż podręczny?