close
Obierz kurs na dobry kantor

Obierz kurs na dobry kantor

Wymiana walut to jedna z podstawowych transakcji finansowych dokonywanych przed i podczas podróży zagranicznych. Już na etapie przygotowań do wyjazdu zaczynamy rozglądać się za możliwością jak najkorzystniejszego zakupu środków płatniczych danego kraju. O ile łatwiej byłoby nam zaplanować wycieczkę lub wakacje, gdybyśmy byli posiadaczami konta w jednym z działających na naszym rynku kantorów online. Wygoda wymiany gotówki przez internet jest nie do przeceniania, gdy liczy się każda chwila na załatwienie tysiąca formalności przed wyjazdem. Warto zatem w okresie planowania letnich wojaży pomyśleć o zapewnieniu sobie dostępu do atrakcyjnych kursów walut w kantorach online. Sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania Kantor Walutowy Alior Banku w tym względzie.

Podstawowe informacje dla Klientów Kantoru Walutowego

Oczywiście każdy z nas chciałby na wstępie wiedzieć, dlaczego warto skorzystać właśnie z oferty Alior Banku dotyczącej prowadzonego tu kantoru walutowego. Dla jednych najważniejsza będzie możliwość rejestracji w całości przez internet, dzięki czemu założą konto i zaczną z niego korzystać bez wychodzenia z domu, ani bez ograniczeń czasowych. Inni docenią dostępność aż 14 walut i możliwość prowadzenia w każdej z nich bezpłatnych rachunków. Sporo klientów zainteresuje się także innymi darmowymi usługami, jak choćby bezpłatne przelewy wymienionych środków, czy brak opłat za karty walutowe. Jednak najważniejszym kryterium przy wyborze kantoru walutowego dla wszystkich bez wyjątku pozostaną atrakcyjne kursy walut. W Kantorze Walutowym Alior Bank aktualne kursy walut sprawdzić można tutaj: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/informacje/kursy-walut.html.

Jak założyć konto w Kantorze Walutowym Alior Bank?

Po sprawdzeniu aktualnej tabeli kursów walut i porównaniu jej z innymi tego typu ofertami łatwiej będzie nam podjąć decyzje o założeniu konta właśnie w Kantorze Walutowym Alior Bank. W tym celu należy przygotować serię swoich danych osobowych, które będą niezbędne do dokonania rejestracji w systemie. Sama rejestracja odbywa się bez wychodzenia z domu i jest bardzo prosta, a polega dokładnie na czterech krokach, podczas których kolejno należy:

  1. Wypełnić formularz rejestracyjny online.
  2. Wybrać waluty, w których mamy zamiar otworzyć darmowe rachunki.
  3. Potwierdzić umowę poprzez wysłanie przelewu o symbolicznej wartości 1 złotych na wskazany rachunek.
  4. Rozpocząć zasilanie właśnie otworzonych rachunków i przelewanie walut między nimi.

Jeśli podczas rejestracji klienci napotkają na jakiekolwiek niejasności lub potrzebować będą dodatkowych informacji, Alior Bank oddaje do ich dyspozycji specjalną Infolinię oraz formularz kontaktowy, w którym można zgłosić ewentualny problem.

Jak korzystać z Kantoru Walutowego Alior Bank?

Samo założenie konta jest prostą sprawą, bardziej skomplikowane może nam się wydawać późniejsze korzystanie z kilku kont i dokonywanie transakcji między nimi, zwłaszcza jeśli do tej pory nie mieliśmy otwartych rachunków walutowych. Na pewno dużym plusem oferty Alior Banku jest możliwość wymiany walut przez całą dobę i 7 dni w tygodniu. W ten sposób nie tylko działamy bez ograniczeń czasowych, ale też mamy możliwość wyczekania na najlepszy kurs dnia i dokonania transakcji wymiany właśnie wtedy. Poza tym zaufanie klientów Kantoru Walutowego Alior Banku podnosi gwarancja bezpieczeństwa wszystkich transakcji udzielona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wreszcie warto wspomnieć, że atrakcyjne kursy walut w tym kantorze online nie są zarezerwowane jedynie dla transakcji przelewowych, ale równie korzystnie można wymienić gotówkę. Pieniądze w walutach takich jak PLN, EUR. USD i GBP wypłacić można w dowolnym oddziale Alior Banku „od ręki”, o ile kwota nie przekracza 25 tys. złotych lub 3 tys. euro lub 2 tysięcy dolarów lub funtów. Wyższe wypłaty należy każdorazowo wcześniej zgłaszać do notyfikacji.

Dla wygody klientów przygotowano również wersję mobilną serwisu, która pozwala na wykonywanie transakcji oraz sprawdzanie aktualnych kursów walut bezpośrednio z telefonu lub tabletu. Posiadacze konta w Kantorze Walutowym Alior Bank mogą korzystać z następujących funkcjonalności:

  1. Transakcje wymiany i dostęp do atrakcyjnych kursów walut. Obecnie w ofercie Alior Banku znajduje się 14 walut, a aktualne notowania każdej z nich sprawdzić można online wchodząc na stronę serwisu.
  2. Zlecenia walutowe, dzięki którym transakcje mogą się odbyć po jeszcze atrakcyjniejszym kursie. Jeśli nie mamy czasu na śledzenie zmian notowań, możemy po prostu ustawić kurs, ilość oraz termin zakupu waluty, a system dokona transakcji dokładnie w momencie osiągnięcia żądanej wartości. Ponadto wymienione pieniądze można przelać automatycznie do wskazanego odbiorcy.
  3. Powiadomienia o zmianach kursów walut, które pozwalają na stałe monitorowanie sytuacji na rynkach finansowych.
  4. Realizacja zleceń, poprzez wcześniejsze określenie kwoty wymiany, czasu transakcji oraz ewentualnego odbiorcy przelewów.
  5. Karty walutowe w najpopularniejszych walutach obcych wydawane są bez opłat. Dzięki technologi PayPassTM można nimi dokonywać bezpiecznych płatności podczas zagranicznych zakupów.

29 marca 20171556Views

Stambuł – w tym szaleństwie jest metoda!

Zahara de la Sierra

Zahara de la Sierra – miasto na skale