close
Wyjazd do Chorwacji, Hiszpanii lub Portugalii, czyli gwarancja udanego urlopu

Wyjazd do Chorwacji, Hiszpanii lub Portugalii, czyli gwarancja udanego urlopu

Polacy chętnie wybierają się na zagraniczne wakacje do Chorwacji, Hiszpanii i Portugalii. kierunki te gwarantują ciepłe morze, słoneczną pogodę, malownicze plaże, komfortowe hotele, a także rozsądną cenę. Jakie regiony w Chorwacji, Hiszpanii lub Portugalii odwiedzić? 

Chorwacja

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Wakacje w Chorwacji warto spędzić w Dalmacji lub Istrii. Dalmacja to pas wybrzeża nad Adriatykiem, który odgradzają od stałego lądu góry Biokovo. Region chętnie odwiedzają żeglarze i miłośnicy natury. Leży w nim archipelag Kornatów, w skład którego wchodzi 150 wysp. Dodatkowo w Dalmacji znajduje się Dubrownik, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Istria jest natomiast najchętniej odwiedzanym zakątkiem Chorwacji. Pagórki, kameralne miasteczka, potężne twierdze obronne i malownicze wybrzeże to idealny krajobraz na całodzienne piesze wędrówki. Więcej informacji na temat obu regionów można znaleźć na stronie: www.tui.pl/wypoczynek/chorwacja.

Hiszpania

Hiszpania kojarzy się z ognistym flamenco, pyszną kuchnią pełną owoców morza, upalną pogodą, popołudniową sjestą oraz zabawą do późnych godzin nocnych. Turyści wyjeżdżający do Hiszpanii chętnie wybierają Costa del Sol, Majorkę, Ibizę, Costa de la Luz i Costa Brava. Nie są to jedyne regiony turystyczne w Hiszpanii, o czym można przekonać się, wchodząc na stronę: http://www.tui.pl/wypoczynek/hiszpania.

Costa del Sol jest chętnie wybierana ze względu na 320 dni słonecznych w roku oraz wspaniałe plaże. Dodatkowo wybrzeże liczące aż 160 kilometrów jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Gibraltaru, Granady i Sewilli. Majorka jest natomiast uznawana za najpiękniejszą wyspę na całym Morzu Śródziemnym. Wyróżnia ją różnorodność krajobrazu oraz gotycka architektura z mnóstwem zabytków w Palma de Mallorca.

Ibiza słynie z imprezowego charakteru oraz przepięknych plaż otoczonych szmaragdową wodą. Costa de la Luz jest za to najpiękniejszym wybrzeżem Andaluzji – słynie z licznych zabytków, złocistych plaż i słonecznej pogody prawie przez cały rok. Turyści chętnie wybierają równiż Costa Brava, którą wyróżniają długie plaże. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza Tossa de Mar, uhonorowana Błękitną Flagą.

Portugalia

Polacy uwielbiają także Portugalię (więcej informacji o Portugalii znajduje się na stronie: http://www.tui.pl/wypoczynek/portugalia). Turystów przyciąga tam Algarve, słynące z kolorowych klifów, jasnych domów i licznych łodzi rybackich. Dodatkowo obecność kultury arabskiej w regionie sprawia, że Algarve jest niezwykle różnorodne i zachwycające odmiennością. Odwiedzający Portugalię chętnie odpoczywają też na Maderze. Portugalska wyspa na Atlantyku odznacza się łagodnym klimatem, bujną roślinnością oraz wyjątkowymi gatunkami kwiatów.

12 października 20163440Views

Dobierz odpowiedni sprzęt na wyprawę

Obuwie na każdą wyprawę, czyli czym powinny charakteryzować się dobre buty trekkingowe męskie