close
Zagraniczni turyści w Polsce

Zagraniczni turyści w Polsce

Co przyciąga do naszego kraju turystów z zagranicy? Z całą pewnością do wizyty zachęcają malownicze krajobrazy, cenne zabytki, bogata historia i kultura, a także smaczna kuchnia narodowa. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że dla mieszkańców wielu krajów europejskich ceny w Polsce są niezwykle atrakcyjne.

Porównywarka cen lotów idealo sprawdziła, które miasta cieszą się największym zainteresowaniem wśród odwiedzających nasz kraj turystów. Pod uwagę wzięto wizyty z takich państw, jak USA, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Holandia w 2015 roku.

Najpopularniejsze miasta

Największym zainteresowaniem wśród zagranicznych turystów cieszy się Warszawa – stolicę naszego kraju odwiedziło w 2015 roku 30% gości. Piękna starówka, bogata historia, nowoczesna architektura i ciekawe muzea to tylko niektóre z czekających ich tu atrakcji. Na drugim miejscu znalazły się Gdańsk i Kraków – miasta te odwiedziło po 16% zagranicznych gości. Stolica Pomorza ma długą tradycję, świetne położenie i ciekawą architekturę. W Krakowie goście z zagranicy znajdą cenne zabytki – Rynek Główny i Wawel to obowiązkowe punkty na mapie każdego miłośnika pamiątek historii. Kolejne miejsce zajęły Katowice, które jako cel podróży wybrało 14% odwiedzających. Słynny już Spodek i festiwale przyciągają wielbicieli różnych rodzajów muzyki, co może przekładać się na tak wysoki wynik. Do Wrocławia zawitało 8% spośród wszystkich gości zagranicznych. Jedną z atrakcji stolicy Dolnego Śląska są wesołe krasnale, turyści mogą tu podziwiać cenne zabytki, zaś wieczorami oddawać się zabawie w licznych klubach.

W pierwszej dziesiątce rankingu najchętniej odwiedzanych przez zagranicznych turystów miast Polski znalazły się ponadto:

  • Poznań (4%),
  • Rzeszów (3%),
  • Łódź (3%),
  • Bydgoszcz (2%)
  • Lublin (2%).

Kto najchętniej nas odwiedza?

Do narodowości najczęściej odwiedzających nasz kraj należą od wielu lat Niemcy, którzy stanowią aż 42% wszystkich zagranicznych turystów. I chociaż mieszkańcy Austrii przyjeżdżają do Polski znacznie rzadziej, to podobnie jak Niemcy najczęściej wybierają jako cel podróży Warszawę. Nieco mniejszym zainteresowaniem wśród tych narodowości cieszą się Gdańsk i Kraków.

Mieszkańcy Włoch i Hiszpanii również najczęściej przyjeżdżają do Warszawy, ale na drugim miejscu najchętniej odwiedzanych przez te narodowości miast znajduje się Kraków, zaś na trzecim – Katowice.

Holendrzy najczęściej wybierają Katowice jako cel podróży, zaś Warszawa znajduje się na drugim miejscu, a na trzecim – Gdańsk.

W przypadku Francuzów, największym zainteresowaniem cieszy się Warszawa, zaś kolejne dwa miejsca na podium zajmują Kraków i Wrocław.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii oraz Portugalii również najchętniej odwiedzają stolicę naszego kraju, ale sporym zainteresowaniem cieszy się wśród nich również Kraków i Gdańsk.

Turyści ze Stanów Zjednoczonych, podobnie jak większość gości zagranicznych, najchętniej kierują się do Warszawy, co czwarty z nich udaje się do Krakowa, ale sporym zainteresowaniem cieszy się wśród nich także Rzeszów.

22 lipca 201613194Views

Zalew Balaton w Trzebini pod Chrzanowem

Z dzieckiem przez ocean – lecimy do USA!