close
3 mity na temat podróżowania kamperem

3 mity na temat podróżowania kamperem

Podróżowanie kamperem staje się coraz bardziej popularnym sposobem na zwiedzanie nowych miejsc na mapie Polski, Europy czy świata. Z każdym rokiem przybywa chętnych na pokonywanie setek czy tysięcy kilometrów samochodem kempingowym, dlatego też nie dziwi fakt, że wokół tego sposobu podróżowania narosło wiele mitów. Ile osób, tyle opinii, więc warto skonfrontować je z rzeczywistością. Przedstawiamy kilka najczęściej powtarzanych mitów na temat caravaningu.

Mit nr 1: podróż kamperem sposobem na tanie podróżowanie

W środowisku często można spotkać się z opiniami, że podróżowanie kamperem to jeden z najtańszych sposobów na zwiedzanie najodleglejszych zakątków Europy. Warto jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje własnym kamperem, a zakup tego rodzaju pojazdu nie należy do najtańszych inwestycji. Co prawda istnieje możliwość wypożyczenia samochodu kempingowego, jednak koszty wynajmu, zwłaszcza długoterminowego, mogą być dość wysokie. Może się jednak okazać, że po przekalkulowaniu kosztów rezerwacji transportu lotniczego i bazy hotelowej wynajem kampera jest bardziej opłacalny, jednak wszystko zależy od dostępnych opcji. Dlatego też podróżowanie kamperem może być tanim sposobem na podróż, o ile posiadamy go na własność.

Mit nr 2: podróż kamperem pozwala na pokaźny bagaż

Korzystając z najpopularniejszych środków transportów, takich jak samoloty, pociągi czy autokary trzeba liczyć się z limitem dotyczącym wielkości i wagi bagażu podróżnego. Podróż kamperem wydaje się więc doskonałym wyjściem z tej sytuacji, ponieważ można zabrać ze sobą nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy i urządzeń codziennego użytku, takich jak: szczoteczka soniczna, depilator czy suszarka do włosów, ale również te, które w normalnych okolicznościach nie wchodziłyby w rachubę. Należy jednak pamiętać, że każdy kamper posiada określoną ładowność, a przekroczenie dopuszczalnych wartości grozi mandatem karnym. Dlatego też przed wyruszeniem w trasę samochodem kempingowym warto sprawdzić, czy ilość zapakowanego bagażu pozwoli nam na bezpieczne podróżowanie, bez obaw o nieprzyjemne konsekwencje.

Mit nr 3: caravaning to rozrywka dla seniorów

W naszym społeczeństwie utarło się, że podróżowanie kamperem to domena osób na emeryturze, które w miejscu swojego stałego zamieszkania nie posiadają większych zobowiązań i nie mają pomysłu na zagospodarowanie wolnego czasu. Prawdą jest, że seniorzy to dość spora grupa miłośników podróżowania kamperem, jednak wśród młodych ludzi coraz częściej można spotkać fanów caravaningu. Co ciekawe, nie chodzi tylko i wyłącznie o podróżowanie po kraju czy kontynencie w ramach wypoczynku i rekreacji. Wiele osób stawia bowiem na jedną kartę, sprzedając swoje mieszkania i samochody oraz rezygnując z pracy na etat, by poczuć smak „koczowniczego” trybu życia. Warto jednak pamiętać, że przebywanie z kilkoma osobami na tak małej przestrzeni przez większą część roku może być męczące, dlatego przed zakupem czy wynajmem kampera warto rozważyć wszystkie plusy i minusy.


Booking.com

Wybierasz się w Karkonosze? Zastanawiasz się, który hotel wybrać?

Wakacje na Półwyspie Helskim? Odwiedź Jastarnię!