close
Wakacje na Półwyspie Helskim? Odwiedź Jastarnię!

Wakacje na Półwyspie Helskim? Odwiedź Jastarnię!

Jastarnia oraz pozostała część Półwyspu Helskiego co roku stanowi nie lada atrakcję dla wszystkich turystów poszukujących spokoju i wypoczynku. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – to przysłowie doskonale pasuje do naszych rodaków, którzy wyjeżdżają na zagraniczne wojaże, a nie chcą poznać rodzimych atrakcji. Apartamenty w Jastarni i w okolicach kuszą swoimi atrakcyjnymi cenami.

Nocleg w Jastarni

Może i Jastarnia niektórym przypomina nieco większą wieś, ale nikt nie będzie miał problemu z tym, aby znaleźć tu dobry nocleg dla siebie oraz dla swoich bliskich. Apartamenty w Jastarni ulokowane są w takich miejscach, że nie ma problemu z tym, aby w kilka chwil dostać się na plażę, czy też do pobliskiego portu, gdzie cały czas zawijają kutry rybackie.

Wszystkie apartamenty w Jastarni można wynająć w atrakcyjnej cenie. Przy czym, jeżeli komuś zależy na tym, aby na pewno taką bazę noclegową mieć, to rezerwacji powinien dokonać odpowiednio wcześnie, ponieważ apartamenty w Jastarni cieszą się wśród klientów dużym powodzeniem. Dlaczego?

Ponieważ zapewniają one wygodny i komfortowy wypoczynek, dzięki swoim wykończeniom na wysokim poziomie. Można w skrócie powiedzieć, że nikomu nic nie powinno zabraknąć podczas wypoczynku, jeżeli zdecyduje się na taką formę noclegu.

Miejscowość wypoczynkowa

Jastarnia to taka typowa miejscowość turystyczna, która ożywa wraz z nastaniem wiosny. Wraz z nadejściem sezonu jesiennego, życie w tej miejscowości zamiera, oczekując na ponowny przyjazd wielkiej ilości turystów. Tak, również poza sezonem są takie osoby, które decydują się na wizytę w tej miejscowości, ale nie ma ich aż tylu, jeżeli chodzi o lato. Jastarnia jest położona w takim miejscu, że umożliwia ona zwiedzenie innych, okolicznych miejscowości, jak chociażby Hel.

Będąc tutaj, można więc także zobaczyć inne atrakcje, które znane są w całej Polsce. Tak, zdecydowanie przyjeżdżamy dla kąpielisk letnich, których zawsze jest 6 w sezonie, ale to nie wszystko. W tej małej, urokliwej miejscowości można zapoznać się, chociażby z typową zabudową rybacką.

Osada rybacka

Jastarnia to taka typowa osada rybacka, gdzie do dzisiaj można spotkać wiele takowych zabudowań. Spacer uliczkami, dookoła których położone są domy rybackie sprawia, że można poczuć się, jakby ktoś przeniósł się w czasie. Tak, Jastarnia idzie z duchem czasu, ale nadal licznie tu widać ślady przeszłych lat i dawnej świetności. Dzięki temu nie można też zapomnieć o tym, z czego ta miejscowość była kiedyś znana.

Wśród zabytków, jakie mogą zaciekawić turystę, wymienić tu można neobarokowy kościół, gdzie znaleźć można ołtarz w kształcie płynącej po wzburzonym morzu tradycyjnej rybackiej łodzi.

Wśród innych atrakcji wymienić należy muzea związane z rybołówstwem, które są niejako chwalebnym pomnikiem dla osób żyjących z morza. W Jastarni znaleźć można również latarnię, która nadaje sygnał widziany na odległość 15 mil morskich. Przy czym można ją tylko podziwiać z zewnątrz, ponieważ nie jest to obiekt udostępniony turystom do zwiedzania.

Luksusowe apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia


Booking.com

3 mity na temat podróżowania kamperem

Wyjedź do Tejo z Ponte Portugal