close
Branża lotnicza po koronawirusie

Branża lotnicza po koronawirusie

Pandemia koronawirusa wpłynęła na gospodarki krajów na całym świecie. Niemal każda branża została w mniejszy lub większy sposób dotknięta skutkami wirusa. Nie inaczej jest z branżą lotniczą. Jak przedstawia się jej sytuacja?

  1. Wstrzymanie lotów międzynarodowych i krajowych
  2. Tanie loty i linie lotnicze
  3. Gdzie polecieć, czyli wyszukiwarka tanich lotów
  4. Jak wyszukać i zarezerwować tanie loty?

Wstrzymanie lotów międzynarodowych i krajowych

Niedługo po ogłoszeniu stanów wyjątkowych, epidemii czy klęski żywiołowej w różnych krajach w Europie i na świecie, wstrzymano możliwość wykonywania lotów. Dotyczyło to zarówno połączeń międzynarodowych, jak i krajowych. Wiele osób, które przebywały wówczas na wakacjach, w delegacjach czy u bliskich w innych państwach, często nie miało możliwości powrotu do ojczyzny. Stan ten trwał przez wiele tygodni, czego rezultatem okazały się problemy finansowe nie tylko linii lotniczych, ale również branży turystycznej.

Obecnie sytuacja powoli wraca do normy, a ruch lotniczy jest przywracany. Dostępne są już połączenia na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Można także latać do wybranych państw spoza Unii. Restrykcje panujące na lotniskach, jak i w samych samolotach są jednak nadal duże.

Tanie loty i linie lotnicze

Pomimo owych obostrzeń, wiele osób chce lub musi latać samolotem. Przewoźnicy, chcąc zachęcić klientów do korzystania z usług, proponują różnego rodzaju propozycje promocyjne. W ich ofertach dostępne są przede wszystkim atrakcyjne rabaty na połączenia. Promocyjne ceny biletów oferuje m.in. polski przewoźnik LOT. Na tego rodzaju propozycje można również liczyć u innych przewoźników. Tanie linie lotnicze organizują promocje obejmujące m.in. niższe ceny na loty w obie strony albo bilet powrotny.

Gdzie polecieć, czyli wyszukiwarka tanich lotów

Gdzie znaleźć najciekawsze promocje przewoźników, a także aktualne oferty na przeloty do różnych krajów? Samodzielne poszukiwanie zniżek poprzez wchodzenie na kolejne strony linii lotniczych jest czasochłonne i nieco męczące. Dlatego polecanym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych portali, takich jak serwis https://loty-24.pl/. Ta wyszukiwarka tanich lotów wyszukuje loty spośród aż 950 przewoźników na całym świecie. Co istotne, wszystkie prezentowane propozycje są aktualne. Wyszukiwarka tanich lotów pod każdym dniem miesiąca, przy wyborze terminów wylotu i przylotu, prezentuje całkowitą cenę dla wybranej liczby osób, tj. dla 1, 2, 3 czy większej ilości. Jest to więc bardzo praktyczne, przydatne i wygodne w użyciu narzędzie.

Korzystając z wyszukiwarki, użytkownik ma możliwość filtrowania różnorodnych parametrów, takich jak m.in. liczba dopuszczalnych międzylądowań, opcja lotu bezpośredniego, najniższa cena albo najkrótszy czas lotu.

Kolejnym przydatnym rozwiązaniem, które oferuje wyszukiwarka, jest rezerwacja biletów lotniczych. Rezerwacja lotów pozwala na zabukowanie wybranego przelotu w danym terminie, a następnie szybkiego dokonania płatności.

Jak wyszukać i zarezerwować tanie loty?

Na czym polega i jak działa rezerwacja biletów lotniczych w serwisie? Proces ten jest bardzo prosty i szybki. Korzystając z wyszukiwarki, należy określić miejsce wylotu, wskazując określone lotnisko, a także datę startu. Istotne jest też wskazanie, czy ceny mają dotyczyć 1 osoby, 2, 3 czy większej liczby. Później należy określić datę powrotu. Wyszukiwarka automatycznie znajdzie najtańsze loty zgodnie z podanymi kryteriami. W przypadku wyboru konkretnej propozycji, wystarczy ją wskazać i kliknąć w odnośnik „Zarezerwuj”.

Image by pedro_wroclaw from Pixabay

Turystyka na skraju zapaści. Branża, by przetrwać, potrzebuje rządowego wsparcia przez najbliższy rokTurystyka na skraju zapaści. Branża, by przetrwać, potrzebuje rządowego wsparcia przez najbliższy rok

Wakacje w Borach Tucholskich – co nas tam czeka?