close
Wakacje w Borach Tucholskich – co nas tam czeka?

Wakacje w Borach Tucholskich – co nas tam czeka?

Sezon wakacyjny to ulubiony moment wielu osób. W tym pięknym czasie warto wybrać się w wyjątkowe miejsce, które słynie z wielu atrakcji oraz fantastycznego klimatu. Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów znajdujących się w Polsce. Miejsce to cieszy się ogromną popularnością, odwiedzane jest przez osoby w każdym wieku. Można tam podziwiać piękne wydmy, doliny rzeczne oraz pagórki morenowe.

Wymarzone wakacje w Borach Tucholskich

Podczas wakacyjnego czasu warto wybrać się w miejsce, które będzie blisko natury. To ważne, szczególnie wtedy kiedy mieszka się w zatłoczonym mieście. Dzieci potrzebują bowiem świeżego powietrzu, dźwięków natury oraz spokoju. Bory Tucholskie mają ponad dwieście lat, oferują przepiękne lasy i jeziora, które można podziwiać przez wiele godzin. Widok ten nigdy się nie znudzi, dostarcza on wiele pozytywnej energii. Park daje schronienie podczas upalnych dni. W takim miejscu można spędzić sporo czasu, gdyż atrakcji nie brakuje – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Teren Borów Tucholskich zamieszkuje sporo gatunków zwierząt. Na swojej drodze można spotkać na przykład: jelenie, sarny, dziki, lisy. Nad rzeką występują bobry. Właśnie dlatego trzeba zachować odpowiedni dystans i ostrożność. Zwierzęta nie są groźne, aczkolwiek nie można zbliżać się do nich, ponieważ można je wystraszyć. Jeśli chodzi o ptaki, to w miejscu tym jest ich naprawdę sporo. Wyróżnić można: żuraw zwyczajny, łabędź niemy, cietrzew, głuszec, sokół wędrowny, czapla siwa oraz czarne bociany.

Bory Tucholskie – czy warto wybrać się tam na wakacje?

Hanza Pałac to idealne miejsce, aby zatrzymać się na kilka dni w trakcie wakacji. Nocleg odbywa się bowiem w komfortowym i niezwykle wygodnym pokoju. W pakiecie dostępne są różne przepyszne śniadania oraz kolację. W każdym wynajętym pokoju znajduje się czajnik, dzięki czemu będzie można zaparzyć sobie o poranku mocną kawę lub herbatę. Nielimitowany dostęp do strefy Wellness & SPA to ogromna zaleta tego fantastycznego miejsca. Kobieta może skorzystać z relaksujących masaży, natomiast mężczyzna będzie zachwycony dużym basenem. Oprócz tego na terenie znajduje się również kompleks saun i jacuzzi. Jak widać, czas można spędzić naprawdę w fantastyczny sposób. Ale to nie wszystko. Miejsce to oferuje zajęcia sportowe, wycieczki rowerowe, spływy kajakowe dla całej rodziny. Niedaleko znajduje się także stadnina koni dla miłośników tych zwierząt. Bez problemu można na nich skorzystać lub zrobić sobie z nimi zdjęcie. Taka atrakcja przypadnie do gustu dzieciom, które kochają zwierzęta. Warto również wspomnieć o tym, że park linowy dla dzieci i dorosłych cieszy się ogromną popularnością. Niezależnie od tego, o której godzinie się tam pójdzie, na pewno będą tłumy chętnych. Atrakcja ta robi wrażenie i warto z niej skorzystać, szczególnie dlatego, że znajduje się bardzo blisko, a dana osoba musi wykazać się niezwykłą kreatywnością, aby przejść cały park.

Hanza Pałac – doskonałe miejsce dla całej rodziny

W cenie zakupionego pakietu można skorzystać z dodatkowych atrakcji – co z całą pewnością będzie ogromną zaletą dla wielu osób. W wybrane dni tygodnia zajęcia sportowe z instruktorami. To świetna okazja dla osób, które dbają o swoją formę lub chcą się pozbyć zbędnych kilogramów. Instruktorzy są naprawdę mili i w sposób profesjonalny podchodzą do swojej pracy. Dodatkowo skorzystać można z animacji dla dzieci i zabaw na świeżym powietrzu. Zdarza się, że rodzice chcą spędzić czas tylko we dwójkę. W takiej chwili można zostawić dziecko z opiekunem, który zaoferuje mnóstwo atrakcji dla malucha. W każdy wtorek, czwartek i sobotę organizowane są przeróżne zabawy dla najmłodszych. W tym czasie dziecko może poznać nowych przyjaciół, spędzić miło czas na świeżym powietrzu. Oprócz tego na terenie tego miejsca znajduje się ogromny plac zabaw, dzięki czemu mały człowiek może skorzystać z różnych huśtawek, karuzel lub ślizgawek. Mini zoo również cieszy się ogromną popularnością. Znajdują się tam piękne zwierzątka, które można podziwiać bez końca.

Wakacje w bardzo wyjątkowym miejscu

Na obszarze Borów Tucholskich znajduje się naprawdę sporo ciekawych rezerwatów przyrody. Wybór miejsc, do których można się udać jest więc ogromny. Bagna nad Stążką to wyjątkowe miejsca, które zachwycą sporo osób. Szczególnie tych, którzy kochają naturę oraz ptaki. Warto udać się także nad Jeziorka Kozie. Liczne stanowiska roślin chronionych robią ogromne wrażenie. Miejsca te znajdują się blisko Hanza Pałac – co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Oferta dostępna jest w niezwykle atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie, właśnie dlatego warto spędzić swoje wakacje właśnie tutaj. Personel hotelowy cechuje się tym, że jest naprawdę profesjonalny. W każdej sytuacji jest w stanie udzielić pomocy, dzięki czemu goście czują się wyjątkowo. Warto wspomnieć o tym, że w pokojach hotelowych znajdują się wygodne i komfortowe łóżka, a łazienka jest nie tylko czysta, ale również bardzo ładna. To miejsce na długo pozostanie w pamięci każdego gościa.

Branża lotnicza po koronawirusie

Zabytki na Żoliborzu – co trzeba zobaczyć?