close
Czym powinny charakteryzować się profesjonalne buty turystyczne męskie? Spójrzmy!

Czym powinny charakteryzować się profesjonalne buty turystyczne męskie? Spójrzmy!

Czym powinny charakteryzować się profesjonalne buty turystyczne męskie? Spójrzmy!

W garderobie każdego aktywnego fizycznie mężczyzny powinny znaleźć się odpowiednie buty turystyczne męskie. Stanowią one bazę w ubiorze, zapewniając komfort i bezpieczeństwo noszenia. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej, jak właściwie dobrać profesjonalne buty turystyczne męskie i czym różnią się od obuwia trekkingowego.

Męskie buty turystyczne a męskie buty trekkingowe – istotne różnice

Przede wszystkim buty turystyczne męskie będą odpowiednie podczas wycieczek po płaskich, łatwych terenach, natomiast obuwie trekkingowe stworzone zostało do trudnych, wymagających terenów. Istotna różnica jest w wyglądzie – obuwie turystyczne przypomina obuwie sportowe.

Najczęściej sięga do kostki, a ich podeszwa jest bardziej elastyczna. Z kolei buty trekkingowe posiadają bardziej wytrzymałą podeszwę, a do wyboru są z niską lub wysoką cholewką. I tak dla wielbicieli nordic walking, nizinnych wędrówek czy miejskich wycieczek sprawdzą się buty turystyczne męskie, natomiast dla entuzjastów gór, stromych podejść – idealne będą męskie buty trekkingowe.

Buty trekkingowe męskie

Ile wydamy na profesjonalne buty turystyczne męskie?

Ceny wahają się od około 200 zł do nawet 1600 złotych. Na obuwiu nie należy przesadnie oszczędzać, bowiem buty są jednym z najważniejszych elementów garderoby – źle dobrane mogą być przyczyną bólu i wielu schorzeń. Ceny zależą od producenta, wysokości cholewki, zużytych materiałów i rozmiarów. Istnieje także opcja wykonania butów turystycznych męskich na specjalne zamówienie klienta – cena wówczas będzie wyższa.

Poszukując dobrych butów turystycznych męskich, warto zajrzeć do profesjonalnych sklepów outdoorowych, w których znajduje się nie tylko szeroko rozbudowany asortyment, ale też wszystkie niezbędne informacje na temat tego typu obuwia. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z ofertą sklepu górskiego jak na przykład: https://outdoorzy.pl/strefa-meska/obuwie-meskie.html.

Jak właściwie dobrać buty turystyczne męskie?

W pierwszej kolejność należy określić, do czego będą potrzebne – czy na płaski teren, czy może górzysty. Najważniejszy jest rozmiar, dopasowanie buta do stopy. Najlepszym sposobem na dobranie idealnie dopasowanego rozmiaru jest sprawdzenie długości wkładki i kupienie obuwia na tej podstawie. Pozwoli to uniknąć nietrafionego zakupu, gdyż u każdego z producentów butów turystycznych męskich rozmiarówka może być różna.

Buty trekkingowe zimowe męskie a buty trekkingowe letnie męskie – które lepsze?

Buty trekkingowe zimowe męskie są wyposażone w bardziej wytrzymały, twardy bieżnik, by podczas wycieczek po wymagających terenach zapewnić maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Dzięki odpowiedniej rzeźbie bieżnika śnieg nie klei się tak bardzo do podeszwy i przez to obuwie zachowuje swoją przyczepność. Buty trekkingowe letnie męskie mają bardziej miękką podeszwę i mniej agresywny bieżnik, przez co nadają się do płaskich, nizinnych terenów.

Letnie buty trekkingowe męskie

Pielęgnacja butów turystycznych i trekkingowych męskich – jak prawidłowo dbać?

Buty turystyczne zimowe męskie oraz buty trekkingowe zimowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do jej zachowania wewnątrz można stosować środki bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Preparaty w aerozolu zawierające cząsteczki srebra, ułatwiają utrzymanie higieny oraz komfortu noszenia.

Cząsteczki te są w 100% bezpieczne w stosowaniu, nie uczulają, nie powodują podrażnień. Jak prawidłowo dbać o buty turystyczne zimowe męskie oraz buty trekkingowe zimowe na zewnątrz? Istnieje wiele preparatów do pielęgnacji zewnętrznej, między innymi pasty, kremy, wosk. Aby zastosować właściwy, można zasięgnąć opinii innych użytkowników czy wykwalifikowanych sprzedawców.

10 maja 2022949Views1Comment
Fot. Pixabay

Sezon żeglarski się rozkręca. Specjalna mapa skrzyżowań szlaków wodnych z liniami energetycznymi ma zwiększyć bezpieczeństwo żeglarzy

Chałupy – idealne miejsce do kitesurfingu