close
Chałupy – idealne miejsce do kitesurfingu

Chałupy – idealne miejsce do kitesurfingu

Chałupy – co warto o nich wiedzieć?

Półwysep Helski to około 30-kilometrowa mierzeja, która oddziela Morze Bałtyckie od spokojniejszej Zatoki Puckiej. Piękne plaże, ciągnące się po obu stronach półwyspu, ścieżki rowerowe i gęsty las to dla wielu najważniejsze atrakcje tej części Polski. Miłośnicy aktywności przyjeżdżają tutaj również dla pięknie położonych ścieżek rowerowych i portów nad Zatoką Pucką, do których mogą cumować mniejsze jednostki.

Warto wiedzieć, że jedna z miejscowości na Półwyspie Helskim od lat cieszy się statusem kultowej. Mowa o Chałupach, oddalonych o około 8 km od centrum znanego i gwarnego Władysławowa. Chałupy były niegdyś spokojną wioską rybacką, jednak ich sąsiedztwo z Zatoką Pucką szybko docenili miłośnicy pływania na kitach.

„Chałupy welcome to”! Idealne miejsce do kitesurfingu

Nie możesz doczekać się łagodnego szumu fal ani ciepłego piasku, który ogrzewa Twoje stopy? Zanuć słowa znanej piosenki i już dziś poszukaj miejsca, w którym spędzisz wyjątkowy długi weekend albo niezapomniane wakacje. W Chałupach nie brakuje wypożyczalni sprzętu wodnego ani szkółek kitesurfingowych. Świetnie zlokalizowana i ciesząca się doskonałymi opiniami jest szkoła kitesurfingu surfpeople.pl. Nie musisz też martwić się o nocleg w Chałupach lub pobliskich miejscowościach na Półwyspie Helskim. W okolicy łatwo znaleźć nocleg na każdą kieszeń – od miejsc na polach namiotowych, przez przyczepy kempingowe, po prywatne kwatery, duże ośrodki i hotele.

Czym wyróżniają się Chałupy na kitesurfingowej mapie Polski? Duża powierzchnia wód Zatoki Puckiej sprawia, że nawet zatłoczone plaże w Chałupach w sezonie letnim nie oznaczają, że zabraknie dla Ciebie miejsca do kitesurfingu. Dość łagodny klimat sprzyja też zakładaniu wygodnego stroju na kita – wiosną włóż grubszą piankę, a latem postaw na cieńszą. Na Zatoce Puckiej możesz liczyć też na sprzyjający kitesurferom wiatr.

Najlepszy spot do nauki kitesurfingu w Chałupach

Nie jest ważne, czy planujesz doskonalić swoje zaawansowane umiejętności pływania na kicie, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem… A może chcesz zarazić dziecko kitesurferską pasją? Szkoła Surf People położona w Chałupach oferuje kursy kitesurfingu na wszystkich poziomach zaawansowania, a także szkolenia dla najmłodszych miłośników aktywności na wodzie. Spot jest doskonale położony w zatoczce, która graniczy z polem kempingowym, zapewniając brak osób postronnych. To gwarantuje spokojny wypoczynek na lądzie i bezpieczną naukę w wodzie, zwłaszcza dla początkujących. Wybrzeże przy kempingu Surf People (kemping Chałupy 3) sąsiaduje z łagodnie spadającym brzegiem, które sięga dorosłemu do pasa. W razie upadku z deski łatwo wejść na nią z powrotem i kontynuować naukę.

Wybierając tę szkołę kitesurfingu, masz pewność, że oddajesz siebie albo swoje dzieci w najlepsze ręce. Instruktorzy mają odpowiednie uprawniania do nauczania wydane przez Polski Związek Kiteboardingu i międzynarodową International Kitesurfing Organization. Szkolenia dla najmłodszych i dorosłych niezależnie od poziomu zaawansowania są bezpieczne i prowadzone zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Kiteboardingu. Instruktor utrzymuje z kursantem łączność radiową, a wszystkie informacje o kursie i postępach kursanta opisuje w karcie kursanta.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na stronę https://surfpeople.pl/kitesurfing-nauka/.

Czym powinny charakteryzować się profesjonalne buty turystyczne męskie? Spójrzmy!

Jaki dron wybrać dla osoby początkującej?