close
Jak wyjechać na wakacje zagraniczne za mniej niż 1000 zł?

Jak wyjechać na wakacje zagraniczne za mniej niż 1000 zł?

Wakacje przed sezonem szczytowym to nie tylko mniejsza liczba turystów, ale także zdecydowanie niższe ceny za wycieczki zorganizowane. W maju i czerwcu wyjazdy zagraniczne mogą kosztować nawet poniżej 1000 zł. Na atrakcyjne wakacje w tych miesiącach skusiło się prawie 40 proc. więcej Polaków w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W biurach podróży sezon letnich wyjazdów rozpoczął się wraz z dłuższym weekendem majówkowym. I choć wakacje kojarzone są głównie z miesiącami takimi jak lipiec czy sierpień to coraz częściej Polacy decydują się na urlop przed szczytem sezonu. Głównym atutem wyjazdów w maju i czerwcu jest cena, która w 2018 r. może być niższa nawet o 50-60 proc. w porównaniu do kolejnych miesięcy.

Takie tygodniowe wakacje all inclusive w najpopularniejszych miejscach wypoczynku o tej porze, czyli w Turcji, na wyspach greckich, w Tunezji, będą kosztować nawet poniżej 1000 złotych – mówi Magda Plutecka, Neckermann Polska.

Początek sezonu letniego to dobry moment na wyjazd nie tylko ze względu na niższe koszty. W maju i czerwcu, turyści doceniają też niższe temperatury powietrza oraz większą dostępność hoteli i restauracji. Taki komfort zwiedzania zagranicznych miejscowości może okazać się szczególnie istotny dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi czy osób starszych.

Wyjazdy na wakacje w maju i czerwcu są coraz bardziej popularne. W tym roku prawie 40 proc. więcej klientów zdecydowało się na wyjazdy o tej porze niż w roku poprzednim – podkreśla Magda Plutecka.

Wśród Polaków najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych wyjazdów nadal pozostaje Grecja oraz jej dwie wyspy – Kreta i Rodos. To miejsca wybierane głównie ze względu na różnorodność terenu oraz bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Natomiast Turcja, Tunezja i Egipt to kraje, do których w tym roku wybierze się więcej Polaków w porównaniu do dwóch ostatnich sezonów wakacyjnych. W biurach podróży oferty wycieczek do tych właśnie miejsc odnotowały najwyższe wzrosty sprzedaży.

Jak co roku szukamy też nowości. Myślę, że w tym roku mogą to być dwie malownicze wyspy włoskie – Sycylia oraz w szczególności Sardynia, która jest jeszcze nieodkrytym kierunkiem wśród Polaków. Na przełomie maja i czerwca możemy spędzić wakacje w tych krajach w 4-gwiazdkowym hotelu z all inclusive już od 2500 złotych – podsumowuje ekspert Neckermann Polska.

Wypowiedź: Magda Plutecka, Neckermann Polska

Źródło: www.newsrm.tv

Urlop kamperem a uzbezpieczenie Urlop kamperem a uzbezpieczenie

Kilka słów o leczeniu ran skóry