close
Jesienne aktywności dla małych i dużych, czyli jesień na sportowo

Jesienne aktywności dla małych i dużych, czyli jesień na sportowo

Jeszcze do niedawna cieszyliśmy się latem, aktualnie możemy powiedzieć, ze czuć już jesień. Z drzew spadają liście, jest chłodniej, a dni stają się krótsze. To znak, że czas najwyższy zbierać zapasy na zimę (sic!). Oczywiście żartowaliśmy! Jesień to także doskonała pora roku na aktywności. Zatem poznajcie najlepsze aktywności dla małych i dużych.

Bo kochamy rowery

Gdy na dworze jest za ciepło narzekamy, że w takim upale trudno jest być aktywnym. Ale skoro mamy jesień, to nie jest ani za zimno, ani za ciepło, zatem to dobry czas na uprawianie sportu. Ale na jaką aktywność się zdecydować? Na pewno uniwersalnym wyborem jest jazda na rowerze, wszak polecana jest i dla dzieci i dla dorosłych. Zawsze możecie całą rodziną wybrać się na wycieczkę rowerową. Jeżeli nie macie jeszcze swoich jednośladów, to czas najwyższy na nadrobienie zaległości, tym bardziej że jest naprawdę duże tanich marek rowerów. Ofertę wielu marek znajdziesz w sklepie wygodnyrower.pl. Warto jeszcze poznać zalety płynące z jazdy na rowerze. Otóż jest to przyjemność sama w sobie. Jednocześnie dzięki niej można utrzymać prawidłową wagę ciała. Pozytywnie wpływa też na zdrowie fizyczne i psychiczne.

A może spacery?

Skoro już wiemy, że warto pokochać rowery to czas najwyższy przejść do drugiej aktywności. Polecamy Wam także spacery i to niezależnie od pogody, zatem czy słońce czy plucha warto wybrać się na spacer po lesie i znaleźć skarby jesieni. Możecie podczas spacerowania zbierać kasztany, z których potem przygotujecie kasztanowe ludzki, co także jest świetną zabawą. Warto zauważyć, że spacery wpływają pozytywnie na odporność, ale pozwalają się świetnie bawić. Możecie podczas spacerów rzucać się liśćmi, które spadły z drzew. Pamiętajcie jeszcze o odpowiednim stroju, jeżeli jest deszczowo to absolutnym must have są oczywiście kalosze i to dla całej rodziny.

Skoro śpiewać każdy może to i tańczyć…

Dni stają się krótsze i nieraz już po 18 czy nawet 17 jest ciemno. Niestety przez to dzieciaki szczególnie się nudzą, wszak nie mogą wychodzić na dwór po południu. Na szczęście można zapobiec tej nudzie i sprawić, że cała rodzina będzie świetnie się bawić. Wystarczy tylko urządzić w domu parkiet, czyli przesunąć meble, a następnie przygotować muzykę i zacząć tańczyć. Taniec spodoba się nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Możecie wspólnie przygotowywać różne układy, a następnie je ćwiczyć wspólnie, ale możecie także poddać się impulsowi i tańczyć tak jak nogi będą Was prowadzić. Taka aktywność jest także wskazana, zatem nawet w domu można się energicznie bawić i nie jest to wcale trudne, wystarczy tylko inicjatywa. Możecie także raz na tydzień urządzić sobie bitwę na małe poduszki. Gwarantujemy że śmiechom nie będzie końca, a i Wy odpoczniecie od pracy i się zrelaksujecie. Możecie też zorganizować zawody w domu, które będą obejmować konkurencje na sprawność, zręczność i gibkość. Możliwości jest naprawdę sporo, wystarczy tylko odrobina kreatywności.

Coś dla małych i coś dla dużych, a także coś dla wszystkich

Czasami i rodzice potrzebują się zresetować i poćwiczyć samodzielnie. Dlatego też dorosłym polecamy wybranie się na siłownie czy fitness. Ale mogą być to także ćwiczenia w basenie. W tym czasie Waszą pociechę możecie zaprowadzić do klubu malucha, gdzie pod opieką będzie mogła świetnie się bawić, choćby w basenie z piłeczkami, ale nawiąże też kontakty z rówieśnikami. Warto zatem choć raz w tygodniu znaleźć coś dla siebie i zwyczajnie się zresetować. Skoro już poznaliście aktywności dla Was i Waszych dzieci to czas jeszcze poznać jedną aktywność, na którą możecie wybrać się wspólnie. Otóż polecamy Wam wybranie się do parku trampolin, gdzie naprawdę świetnie spędzicie czas skacząc i się śmiejąc. Jeżeli w Waszym mieście nie ma takich parków, to można pomyśleć o wybraniu się na basen.

Warto spędzać czas z całą rodziną, ale jeżeli macie ochotę się zrelaksować, to możecie także wybrać się na spacer czy pojeździć na rolkach. W tym czasie dzieciaki mogą być pod opieką opiekunek z klubu zabaw. Pamiętajcie, że wy także zasługujecie na chwilę relaksu i wytchnienia.


Booking.com
2 października 2020300Views

Rodzinny wypoczynek nad morzem w hotelu Amber Park w Niechorzu

Wszystko o Oktoberfest