close
Najbardziej malownicze ośrodki narciarskie w Europie

Najbardziej malownicze ośrodki narciarskie w Europie

W Europie znajduje się wiele niezwykle malowniczych górskich regionów, bogatych w zapierające dech w piersi widoki. Ich warunki naturalne sprawiły, że stały się idealnymi lokalizacjami na ośrodki narciarskie. Które kurorty w Europie należą do najpiękniejszych i które charakteryzują najbardziej malowniczą okolicą?

Hintertux, Austria

Najbardziej malownicze ośrodki narciarskie są ciekawym wyborem na ferie zimowe. Propozycje wycieczek w te miejsca znaleźć można m.in. w ofercie Exim Tours. Jednym z nich jest austriacki ośrodek Hintertux należący do najpopularniejszych kurortów narciarskich na świecie. Swoją sławę zawdzięcza nie tylko idealnie przygotowanym trasom zjazdowym, ale również położeniu geograficznemu. Hintertux to w rzeczywistości ogromnych rozmiarów lodowiec, dzięki czemu sezon narciarski trwa tam przez cały rok. Jego tereny zjazdowe zaczynają się tu na wysokości 1500 i sięgają aż do 3250 m. n.p.m., co gwarantuje niezwykłe widoki na okoliczne górskie szczyty.

Sölden, Austria

Znakomicie położonym ośrodkiem narciarskim jest także austriackie Sölden, na które składają się cztery mniejsze kurorty. Jego sercem jest małe miasteczko o tej samej nazwie, położone na dnie doliny Ötztal. Choć miejsce to jest w stanie pomieścić w jednym czasie nawet 15 000 turystów, to wciąż zachowało klimat małej górskiej miejscowości. Z wszystkich stron otaczają je wysokie góry, a dwa najważniejsze ośrodki znajdują się na dwóch lodowcach: Rettenbach i Tiefenbach. Z tego drugiego można podziwiać widok na najwyższy szczyt austriackiego Tyrolu – Wildspitze ( 3 770 m n.p.m). Przy stokach powstały też liczne punkty i tarasy widokowe idealne do podziwiania okolicy.

Livigno, Włochy

Unikatowe górskie widoki zapewnia włoskie Livigno w regionie Lombardia. Na tereny narciarskie składają się tam dwa odrębne ośrodki położone po dwóch stronach doliny: na zboczach po stronie zachodniej – Carosello 3000 m n.p.m., a na zboczach po stronie wschodniej – Mottolino. Pomiędzy nimi roztacza się malownicza miejscowość, pełna zabudowy charakterystycznej dla tego regionu. Zachwycają tam zarówno widoki widziane z dna doliny (otaczające je zbocza), jak i te, które podziwiać można z tras zjazdowych (okoliczne szczyty i pasma górskie).

Jasna Chopok, Słowacja

Nieco odmiennymi widokami zachwycić możesąsiadująca z Polską Słowacja. Jej największy ośrodek narciarski „Jasna Chopok” leży na dnie Doliny Demianowskiej w Niżnych Tatrach, w centralnej części kraju. Tamtejsze góry bardzo często nazywane są „Małymi Alpami Europy”. Na ten przydomek zasłużyły sobie swoimi niezwykłymi widokami. Z ośrodka Jasna podziwiać można nie tylko trzeci co do wysokości szczyt Niżnych Tatr – Chopok (2024 m n.p.m), ale i większość pasm górskich północnej i środkowej Słowacji. Osoby spragnione najwspanialszych górskich krajobrazów mogą wybrać się na zimowy trekking jedną z licznie poprowadzonych wokół kurortu tras pieszych dostępnych również zimą.

17 lutego 20201137Views
Sintra - najpiękniejsze miasto w Portugalii

Sintra – najpiękniejsze miasto w Portugalii

Jeśli w góry to tylko w odpowiednich butach