close
Niechorze – jakie atrakcje czekają na przyjezdnych?

Niechorze – jakie atrakcje czekają na przyjezdnych?

Niechorze zachwyca pięknymi plażami i wyjątkową przyrodą, ale to nie jedyne, co ma do zaoferowania, bo jest tu wiele atrakcji, które warto lepiej poznać, między innymi latarnia morska, niewielkie, ale urokliwe molo, pełne uroku jezioro Liwia Łuża i zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa!

Niechorze to bardzo popularna i ceniona miejscowość wypoczynkowa na Pomorzu Zachodnim. Jej sława trwa już od XIX wieku, co nie dziwi, patrząc na to, jak jest położona pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i jeziora Liwia Łuża, wśród wyjątkowej przyrody. Ale to nie tylko walory krajoznawcze świadczą o tym, że warto wybrać domki Niechorze na wakacyjny pobyt, co udowodnimy w kolejnych akapitach!

Jej wysokość latarnia morska!

Latarnia morska w Niechorzu została wzniesiona w połowie XIX wieku i już wtedy zachwycała swoją wielkością i oryginalną konstrukcją. Nie inaczej jest dzisiaj, w końcu pozostaje najwyższą budowlą w okolicy. Na samej górze znajduje się taras widokowy, który stanowi najlepszy punkt widokowy do obserwacji Niechorza i sąsiednich rejonów.

Liwia Łuża – rządzi tu dziewicza przyroda

Jak wspomnieliśmy, Niechorze zachwyca swoim położeniem pomiędzy Bałtykiem a przybrzeżnym jeziorem Liwia Łuża. Wystarczy szybki rzut oka na mapę, by przekonać się o wyjątkowości tego regionu. Dzięki temu, że jezioro jest bardzo płytkie (średnia głębokość wynosi ledwie 1 metr), stanowi ono siedlisko wielu ptaków wodnych i błotnych. To doskonałe miejsce do aktywnego spędzenia czasu. Dookoła jeziora wytoczono szlak turystyczny, więc można zaplanować przyjemną wycieczkę.

Molo w Niechorzu – niepozorne, ale urokliwe

Molo w Niechorzu to prawdziwa gratka dla każdego, kto chce poznać Niechorze z innej perspektywy – od strony morza. Chociaż nie jest ono duże, bo to raczej pomost służący miejscowym rybakom to zdecydowanie zasługuje na uwagę. Bardzo przyjemnie się tu spaceruje, a tuż obok niego znajduje się przystań rybacka.

Kolej wąskotorowa – unikat na skalę światową

Niewiele jest miejsc w Polsce, w których udałoby się zachować kolej wąskotorową, tym bardziej warto ją poznać, będąc w Niechorzu. Obsługuje ona głównie ruch turystyczny i jest zdecydowanie jedną z ciekawszych atrakcji w regionie.

A jeśli chcemy zapewnić sobie komfortowe warunki pobytu, powinniśmy wybrać nocleg w Holiday Park – ośrodku pełnym atrakcji (m.in. basen z podgrzewaną wodą), gdzie dostępne są luksusowe apartamenty i domki!

 

5 września 202273Views

Podróżowanie kamperem po Europie i kupowanie winiet

Dlaczego warto zainwestować w uchwyt rowerowy?