close
Obozy letnie dla dzieci w Polsce

Obozy letnie dla dzieci w Polsce

Wakacje to czas zabawy i radości. Nareszcie jest piękna pogoda i nie trzeba chodzić do szkoły. Dzieci i młodzież mają mnóstwo wolnego czasu dla siebie. Rodzice z kolei nie zawsze mogą pozwolić sobie na urlop w lipcu czy też sierpniu. A nawet jeżeli im się uda, to ciężko wypełnić swojemu dziecku aż dwa miesiące świetnymi atrakcjami. Dlatego właśnie warto zapoznać się z ofertą obozów letnich. Obozy letnie zapewniają wypoczynek ale także moc wrażeń. Na dobrze zorganizowanym obozie letnim nie ma mowy o nudzie. Odpowiedzialna i wykwalifikowana kadra zaopiekuje się uczestnikami oraz zadba o ich bezpieczeństwo.

Obozy letnie – jaką tematykę wybrać?

Każdy obóz letni ma przypisaną tematykę. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są obozy sportowe. Wśród sportowych obóz letnich można znaleźć: obóz ogólnosportowy, obóz jeździecki, obóz żeglarski, obóz windsurfingowy, obóz pływacki, obóz rowerowy, obóz biegowy, obóz piłkarski, obóz siatkarski, obóz koszykarski, obóz crossfit, obóz fitness, obóz taneczny i inne.

Do wszystkich kreatywnych osób dedykowane są obozy artystyczne. Artystyczne obozy letnie to między innymi obozy fotograficzne, obozy plastyczne, obozy rysunkowe, obozy malarskie, obozy handmade, obozy musicalowe, obozy aktorskie, obozy wokalne, obozy gitarowe, obozy wizażu i tym podobne.

Bardzo popularne są obozy letnie o tematyce survivalowej i militarnej. Są to obozy zwane szkołami przetrwania, obozy paintballowe, obozy z ASG, obozy samoobrony, obozu Counter Strike.

Równie ciekawą opcją są naukowe obozy letnie, a pośród nich obozy językowe, obozy literackie, obozy dziennikarskie, obozy komputerowe, obozy weterynaryjne, obozy medyczne, obozy psychologiczne, obozy motywacyjne, obozy związane z robotyką.

Dodatkowo dostępne są obozy kulinarne, obozy o tematyce japońskiej, obozy LEGO, obozy minecraft, obozy z Harrym Potterem, obozy Star Wars, obozy z Avengersami i wiele więcej.

Dla kogo obozy letnie?

Obozy letnie będą odpowiednie dla dzieci już od szóstego roku życia, jak i dla starszego nastolatka. Oczywiście program obozu dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat będzie inny niżeli w grupie 12-17 lat. Podobnie może być z czasem trwania obozu. Większość obozów letnich trwa około jedenaście dni. Dostępne są jednak na rynku również krótsze turnusy np. pięciodniowe. Zazwyczaj są to obozu maluszkowe. Na każdym obozie letnim liczy się przede wszystkim dobra zabawa oraz bezpieczeństwo. Obozy letnie zapewniają bardzo dużo frajdy!

Obozy letnie, a lokalizacja

Obozy letnie realizowane są w różnych miejscach. Zdecydowanie najpopularniejsze są obozy letnie realizowane nad morzem oraz nad jeziorami. Nic dziwnego, w końcu podczas wakacji każde dziecko marzy o orzeźwiających kąpielach. Na obozach wybierane są odpowiednie kąpieliska, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwa ratownik. Plażowanie to również bardzo przyjemna czynność. W końcu trzeba jak najlepiej skorzystać z pięknej, letniej pogody. Dodatkowo podczas obozu letniego realizowanego nad wodą, dzieci mogą spróbować wielu sportów wodnych. Żeglarstwo, windsurfing, kajakarstwo – to i wiele więcej czeka na dzieci i młodzież właśnie nad morzem lub nad jeziorami.

Obozy letnie realizowane są również w górach. Lokalizacja ta pozwala na wędrówki podczas których widoki zapierają dech w piersiach. W górach realizowanych jest również wiele obozów sportowych oraz artystycznych.

Dostępne są także obozy letnie zagraniczne. Obozy te będą zdecydowanie odpowiedniejsze dla młodzieży. Większość ofert jest dla dzieci powyżej dwunastu lat. Niezmiennie od kilku lat najpopularniejszymi kierunkami są: Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Anglia, Chorwacja, Czarnogóra, Włochy, Francja. Większość zagranicznych obozów letnich to obozy wypoczynkowe.

Obozy letnie przepis na udane wakacje

Obozy letnie niezależnie od wybranej tematyki czy też miejsca realizacji to świetna przygoda. Każde dziecko poprzez taki wyjazd się usamodzielnia. Mimo, że jest pod stałą opieką kadry to w wielu kwestiach musi sobie radzić samo. Obozy letnie rozwijają. Uczestnicy uczą się poprzez zabawę, zdobywają nowe doświadczenia oraz umiejętności. Poprzez zajęcia w grupie dzieci oraz młodzież uczą się współzawodnictwa oraz zdrowej rywalizacji. Taki wyjazd może wpłynąć również na charakter uczestnika. Dzieci otwierają się, stają się ciekawsze świata oraz wszystkiego co im jeszcze nieznane.

Obozy letnie to niezwykły czas. Podczas takiego wyjazdu dzieci oraz młodzież przeżywają niesamowitą przygodę. Na obozach letnich na uczestników czekają zabawy integracyjne, wspólne spacery, konkursy, rozgrywki sportowe, dyskoteki, ogniska, wycieczki i wiele więcej. Cały czas wypełniony jest ciekawymi i niepowtarzalnymi zajęciami. Towarzystwo rówieśników jeszcze pozytywniej wpływa na radosną atmosferę obozu letniego. Wiele obozowych znajomości z czasem zmienia się w wielkie przyjaźnie. Warto zapewnić swojemu dziecku taki wyjazd. Z całą pewnością wróci z niego wpieni zadowolone i nie będzie mogło się doczekać przyszłych wakacji, a co za tym idzie kolejnego wyjazdu.

 

3 maja 2019696Views

Rodzinne wakacje w Zakopanem

Przewóz bagażu samolotem – limity rozmiaru i wagi w różnych liniach lotniczych