close
Rodzinne wakacje w Zakopanem

Rodzinne wakacje w Zakopanem

Planując wakacje z dziećmi w górach warto wziąć pod uwagę ich potrzeby i możliwości. Nastolatki z pewnością będą zainteresowane bardziej atrakcjami w Zakopanem niż wspinaczką, najmłodsi z kolei nie mają siły w nóżkach na dalekie wojaże. Jak zatem zaplanować wyjazd, który będzie przyjemny dla wszystkich członków rodziny? Trzeba zrobić odpowiedni research i przygotować listę możliwości na każdą pogodę i humor.

Szczyty nie tylko dla orłów

Będąc w Zakopanem koniecznie trzeba choć raz wybrać się w góry. A najlepiej dwa – na Gubałówkę i Kasprowy Wierch. Na oba szczyty możemy dostać się kolejką, dzięki czemu możemy oszczędzić nogi i siły na dalszy wyjazd.

Kasprowy Wierch to kultowa góra, na którą wchodzą tysiące turystów rocznie – nic dziwnego, skoro roztacza się z niego tak piękny widok na Tatry i okolicę! Na Kasprowy można wjechać kolejką linową z Kuźnic, która pozwala nie tylko stosunkowo szybko i bez wysiłku dostać się na górę, ale także podziwiać niesamowite widoki podczas trasy. Dojazd podzielony jest na dwa odcinki z przesiadką na Myślenickich Turniach, dzięki czemu można też zaplanować wspinaczkę tylko do lub od połowy trasy. Warto mierzyć siły na zamiary i przygotować się na zmęczone nogi młodszej części ekipy.

Zakopane

Gubałówka jest wzniesieniem o wysokości niewiele ponad 1000 metrów, dzięki czemu stanowi o wiele łatwiejszy cel dla rodzinnej wycieczki. Oczywiście tutaj również można skorzystać z transportu, jakim jest w tym przypadku kolej linowo-terenowa. Kolejka jest świetną atrakcją – pozwala na wygodną podróż i podziwianie widoków, ale też zaskakuje nowoczesnością wykonania. Gubałówka daje możliwość doskonałej zabawy nie tylko zimą, kiedy czynne są wyciągi narciarskie, ale także w wakacje letnie. Wówczas warto udać się na zjeżdżalnię grawitacyjną, która zapewnia dzieciom mnóstwo emocji i radości.

Warto też wspomnieć, że jest to także dobra okolica na wybór noclegu. Na północnym stoku Gubałówki mieści się miejscowość Ząb, która jest położona najwyżej w Polsce, bo aż na 900 m. n.p.m. Warto sprawdzić dostępność zlokalizowanego tam Hotelu Redyk, który oferuje wiele udogodnień na wakacje dla rodzin z dziećmi w górach.

Ciekawie i kulturalnie

W Zakopanem można zaplanować też wiele więcej różnych rozrywek. Oczywiście zachęcamy do spaceru po Krupówkach, posmakowania oscypków i lokalnych dań, czy też wizyty w Muzeum Figur Woskowych. Jednak Zakopane ma jeszcze wiele innych atrakcji do zaoferowania! Dzieciom warto przybliżyć nieco góralskiej tradycji i kultury, a najlepiej to zrobić wybierając się do Willi Koliba. Mieści się w niej Muzeum Stylu Zakopiańskiego, które świetnie przedstawia ten nurt, który stał się wizytówką górskiej architektury. Miłośnicy sztuki mogą zajrzeć też do Galerii Władysława Hasiora, ale lepiej się tam wybrać z niego starszymi dziećmi i nastolatkami.

Bezśnieżne zabawy

Co prawda w letnie wakacje nie uda nam się skorzystać ze śnieżnego zamku czy śnieżnego labiryntu, jednak można zobaczyć inną bardzo istotną i lokalną atrakcję. Mowa o Wielkiej Krokwi, czyli zakopiańskiej skoczni narciarskiej, na której niejednokrotnie mogliśmy oglądać wydarzenia sportowe. Warto zobaczyć ją na żywo, zwłaszcza jeśli mamy w rodzinie miłośników sportów zimowych i nie tylko.

W Zakopanem każdy znajdzie coś dla siebie – to miasto, które kwitnie turystycznie i co roku proponuje mnóstwo atrakcji i udogodnień dla rodzin z dziećmi. Warto tu przyjechać nie tylko zimą na narty, ale także w letnie wakacje, kiedy pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi wśród natury.

3 maja 20191380Views

Egzotyczne wakacje z rodziną – zobacz dlaczego warto wybrać dobre ubezpieczenie

Obozy letnie dla dzieci w Polsce