close
Popularni producenci lunet obserwacyjnych i ich przykładowe modele

Popularni producenci lunet obserwacyjnych i ich przykładowe modele

Luneta obserwacyjna to świetny przyrząd dla obserwatorów ptaków i przyrody, myśliwych, ale i survivalowców. Pozwala nawet kilkudziesięciokrotnie przybliżyć obraz. Jedyny problem w tym, że na rynku roi się od tego rodzaju sprzętu, wybór może więc być utrudniony. Przychodzimy jednak z pomocą i przedstawiamy cenionych producentów lunet obserwacyjnych, a także modele, jakimi mogą się pochwalić.

Bushnell – popularny dostawca lunet obserwacyjnych

Firma Bushnell to jeden z liderów wysokowydajnej optyki, która istnieje na rynku już od 1948 roku. Może pochwalić się bardzo długą i bogatą historią. Co ważne, nieprzerwanie od lat dostarcza najwyższej jakości, niezawodnych, jednocześnie przystępnych cenowo urządzeń swoim wymagającym klientom. Oferta obejmuje oczywiście lunety obserwacyjne przede wszystkim te ornitologiczne, ale również łowieckie czy astronomiczne. Na uwagę zasługuje przynajmniej kilka modeli, ale jeśli mielibyśmy wybierać sprzęt warty polecenia to model Elite Tactical 8-40×60 LMSS Horus H-332 – Tan będzie tym, na którego naprawdę możesz śmiało postawić. Oferuje zmienne powiększenie od 8 do 40x, średnia obiektywu wynosi 60 milimetrów, pryzmaty stworzono ze szkła BaK-4, a pole widzenia to nawet 17 metrów dla powiększenia 40x.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Vortex Optics – światowy lider w zakresie optyki

Vortex to amerykańska marka o stosunkowo krótkiej historii, bo założona w roku 2002 przez Dana i Margie Hamilton, dziś ma oddziały sprzedażowe na każdym zamieszkałym kontynencie świata. Ich produkty również są dostępne w internecie, m.in. na: https://www.hobby4men.com/optyka/lunety-obserwacyjne.html. Tworzy głównie celowniki optyczne i kolimatory, zapewnia jednak również lunety myśliwskie, taktyczne i wiatrówkowe. Znów moglibyśmy przytoczyć kilka ciekawych przykładów tego sprzętu, jednak na ich tle wyróżnia się model Razor HD 27-60×85 o liniowym polu widzenia do 1000 metrów. Sprzęt ma potrójne soczewki APO i soczewki HD, dielektryczne powłoki pryzmatu, a także antyrefleksyjne powłoki XR dla jasnego obrazu. Z udogodnień w obsłudze warto wymienić regulację muszli ocznej czy obrotowy pierścień montażu.

Celestron – czołowy producent teleskopów z ofertą lunet!

Lunety obserwacyjne sprawdzają się w wielu sytuacjach, głównie podczas badań ornitologicznych, ale i w czasie polowań. Firma Celestron to jednak marka, która oferuje swoim klientom coś więcej, możliwość obserwacji gwiazd. W ofercie tego producenta, który istnieje na rynku od 1989 roku, znajdziesz sprzęt optyczny o wyjątkowych możliwościach. Korzystają z niego myśliwi, ornitolodzy, astronomowie, uczniowe i studenci szkół wyższych, niemiecki instytut DEVA czy polski TOPR. W przypadku tej marki szczególnie polecamy niedrogi Celestron 20-60×60. Luneta obserwacyjna oferuje powiększenie do 60 razy, okular ustawiony pod kątem 45 stopni czy też pełną wodoodporność dla pracy również podczas deszczu. Urządzenie ma wygodny pokrowiec lub skrzynię do przechowywania, co ułatwi transport, ale także zwiększy bezpieczeństwo lunety podczas jej przewożenia.

Simmons – czym może się pochwalić?

Simmons to wizjonerski lider lunet celowniczych i lornetek, który nieustannie dąży do perfekcji w swoich produkcjach. Działa od 1983 roku, łączy innowacyjność z niezwykłą wytrzymałością. Skupia się na produkcji urządzeń wydajnych, jednocześnie niezwykle dokładnych. Nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgają po nie profesjonaliści. Co ważne, wiele modeli lunet obserwacyjnych tego producenta dostępnych jest w naprawdę rozsądnych cenach, przykładem niech będzie Simmons Blazer 20-60×60, luneta o powiększeniu od 20-60x, średnicy obiektywu 60mm i polu widzenia 15,8 metra przy maksymalnym powiększeniu. Urządzenie wyposażone jest w szkło optyczne Bk7, waży jedynie 793 gramy. Cztery ciekawe modele, który z wymienionych powyżej przypadł Ci do gustu?

28 grudnia 20211279Views3Comments

Tęsknota za domem – jak sobie poradzić podczas pracy za granicą?

Pomysł na zimowy wyjazd nad polskie morze