close
Trip autem po Europie – gdzie pojechać?

Trip autem po Europie – gdzie pojechać?

Europa oferuje mnóstwo malowniczych tras samochodowych. Od autostrad ciągnących się wzdłuż morskich brzegów po zawiłe górskie serpentyny – różnorodność dróg na Starym Kontynencie zachwyci każdego konesera turystyki na kółkach.

Rumunia

Bliska, tania, gościnna i zapierająca dech w piersiach – właśnie taka jest Rumunia. Co prawda stan nawierzchni niektórych dróg może pozostawiać wiele do życzenia, lecz główne arterie powinny zadowolić nawet najbardziej wymagających.

Jednym z największych turystycznych skarbów Rumunii jest trasa Transfagarasan. Liczy ona 151 km i prowadzi głównie przez malownicze górskie zbocza. Po drodze na podróżnych czekają liczne atrakcje, takie jak zamek Poienari, zapora na rzece Ardżesz oraz najdłuższy tunel w kraju. Co więcej, w pewnym miejscu Transfagarasan wynosi się na wysokość 2042 m n.p.m., co czyni ją najwyżej położoną drogą w Rumunii.

Irlandia

Nie chcesz ograniczać się odległością? Wybierz Irlandię. Co prawda wyjazd w tak daleką trasę to niemałe przedsięwzięcie logistyczne, lecz jest ono warte każdego poświęcenia. Zielone zbocza, malownicze miasteczka, kolorowe wioski rybackie i majestatyczne klify – wszystko to znajdziesz w kraju trójlistnej koniczyny.

Szczególnie warta uwagi jest trasa o nazwie Ring of Kerry. Szlak ten wiedzie przez południowo-zachodnią część kraju, pozwalając podróżnym doświadczyć uroków półwyspu Iveragh. Ring of Kerry to 180 km niepowtarzalnych widoków i natury nieskażonej działalnością człowieka. Jeśli chcesz odpocząć od codziennego pędu, odwiedź odległe wybrzeża Irlandii.

Polska

Choć wielu Polaków o tym nie wie, w naszym kraju nie brakuje miłych dla oka szlaków samochodowych. Lista wyjątkowych miejsc jest bardzo długa. Oczywiście za najbardziej atrakcyjne uważa się trasy zlokalizowane w górach oraz wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Jedną z nich jest droga wojewódzka numer 387. Najlepiej odwiedzić jej 35-kilometrowy odcinek biegnący przez Park Narodowy Gór Stołowych w Sudetach Środkowych. Na trasie czekają na Ciebie liczne atrakcje przyrodnicze, takie jak uformowane 30 milionów lat temu Błędne Skały i okoliczne szlaki górskie. Wzdłuż drogi 387 znajdzie się również coś dla fanów historii. To tam zlokalizowana jest słynna Kaplica Czaszek w Czermnej, XVIIIwieczny fort Karola oraz wiele innych reliktów przeszłości.

Jak przygotować się do dalekiej podróży

Tak dalekie podróże autem oczywiście wymagają gruntownych przygotowań. Przed wyjazdem warto upewnić się, że pojazd jest w pełni sprawny oraz odpowiednio wyposażony. Co więcej, należy zadbać o niezbędne polisy ubezpieczeniowe, tak by uchronić się przed wydatkami w razie kolizji lub uszkodzenia auta w wyniku innych niefortunnych zdarzeń.

Na szczęście nie musisz robić tego wszystkiego w pojedynkę. Wystarczy, że wynajmiesz auto na nachodzący wyjazd, a wypożyczalnia przygotuje je za Ciebie. Dzięki temu nie będziesz musiał martwić się formalnościami, stanem pojazdu, a nawet jego wyposażeniem. To sprawdzony i jedyny skuteczny sposób na beztroską podróż po malowniczych drogach Europy. Zajrzyj na carsmile.pl i wybierz auto dla siebie!

2 lipca 20227564Views

Ubezpieczenie turystyczne – Twoja ochrona podczas wakacji

Co można zwiedzić w Kopenhadze?